Gdynia: Relikwie św. Maksymiliana

8 sierpnia 2011 | autor: o. Admin

Na tydzień przed koronacją obrazu Matki Bożej Królowej do franciszkańskiej parafii św. Antoniego w Gdyni wprowadzone zostały uroczyście relikwie św. Maksymiliana. Przywiózł je gwardian klasztoru w Niepokalanowie i tym samym następca św. Maksymiliana – o. Stanisław Maria Piętka – i na Mszy św. o godz. 10.oo przekazał o. Janowi Maciejowskiemu – proboszczowi parafii. Jakie to relikwie pozostały po o. Maksymilianie, skoro jego ciało zostało skremowane? – pytał o. Stanisław na początku liturgii. I zaraz odpowiedział – jedyną zachowaną relikwią są włosy z misyjnej brody o. Maksymiliana. I te relikwie właśnie, na prośbę proboszczów, o. Stanisław przekazuje do kościołów. Dla parafii w Gdyni ma to tym większe znaczenie, że przecież od lat w kościele św. Antoniego na Wzgórzu św. Maksymiliana znajduje się Sanktuarium Świętego.

Zdjęcia na stronie parafii w Gdyni


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. DANUTA says:

    Pokój i Dobro ! Serdecznie dziękuję Ojcze Beniaminie za nasze wspólne modlitwy ,rozmowy wieczorne w których zawsze dawałeś świadectwo ,że droga do wzrastanie w wierze w Jezusa Chrystusa jest Zawsze i Wszędzie przez pośrednictwo Niepokalanej i za to świadectwo serdeczne Bóg Zapłać.
    Dziękuję Panu Bogu ,że gdy jak co roku odwiedzamy w rocznicę śmierci naszego syna PAN nam pozwolił się pożegnać . Wieczny odpoczynek racz Mu dać PANIE … z darem modlitwy siostra przełożona wraz z całą rodziną franciszkańską z południa POLSKI i wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu świeckich z Dąbrowy Górniczej sługa nieużyteczna Danuta Janc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: