Pielgrzymi na Świętej Górze Polanowskiej

28 sierpnia 2011 | autor: o. Admin

„Święta Góra, wspaniałe wzniesienie
radością jest całej ziemi” (Ps 48)

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia przybyła do naszej franciszkańskiej pustelni na Świętej Górze Regionalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu. W tym roku już po raz dziesiąty.

Po zawiązaniu wspólnoty na Rynku polanowskim i krótkiej modlitwie w kościele parafialnym zgromadzeni wyruszyli z modlitwą na ustach na Świętą Górę. Tutaj o godz. 15.oo rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył przełożony pustelni, o. Andrzej Artym, zaś kazanie wygłosił specjalnie zaproszony na tę okazję o. Jan Maciejowski, przełożony konwentu w Gdyni.

Po zakończonej Mszy św. zgromadzeni mogli poczęstować się grochówką oraz drożdżówkami i herbatą, które zostały przygotowane przez władze miasta Polanów.

Na szczęście w to niedzielne popołudnie pogoda dopisała. Widać było radość na twarzach pielgrzymów, zaś kilka świadectw niepijących alkoholików pokazało piękne działanie w życiu człowieka. Franciszkańska pustelni po raz kolejny stała się miejscem, gdzie można było otrzymać dary pokoju i dobra.

o. Andrzej Artym


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Pingback: Franciszkanie TV » Pielgrzymka na pustelnię franciszkańską – homilia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: