XIX Piesza Pielgrzymka do Królowej Kaszub w Sianowie

17 września 2011 | autor: Bracia z Lęborka

Dnia 10 września 2011r. o godz. 7.00 z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła wyruszyła już po raz dziewiętnasty Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej – Królowej Kaszub.
W tym roku ku zaskoczeniu wszystkich liczba pielgrzymów przekroczyła 200 pątników z różnych parafii i miejscowości. Droga mijała w braterskiej atmosferze. Pielgrzymujących witano bardzo serdecznie i gościnnie.
Nie zabrakło dźwięków gitar, które w połączeniu z radosnym głosem wędrujących oddawały chwałę Bogu i Matce Najświętszej.
Oprócz modlitwy, śpiewu, czasu dla brata i siostry odbyła się również konferencja na temat Sakramentu Pokuty, połączona ze świadectwami oraz możliwością zadawania pytań. O Spowiedzi było nie tylko w teorii ale i w praktyce. Każdy mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty.
Podczas drogi przedstawiciele wspólnot działających przy naszym Sanktuarium Św. Jakuba opowiadali o grupach formacyjnych, do których należą i zapraszali na spotkania.
Około godz. 18.15 strudzeni lecz szczęśliwi Pielgrzymi dotarli do Sianowskiej Pani. O godz. 19.00 odbyła się uroczysta Eucharystia, a po niej lęborscy Pielgrzymi przeżyli śpiewane czuwanie w Sanktuarium Królowej Kaszub dziękując Bogu za dar Maryi.
Późnym wieczorem w Sianowie tłumy przybyłych do Królowej Kaszub i uczestniczyły w Drodze Krzyżowej. Na koniec tego pięknego dnia czekał ich już tylko powrót do Lęborka. W tę stronę jednak autokarem, a nie na nogach.
Do zobaczenia za rok w jeszcze większej grupie pielgrzymkowej do Mamy.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: