Elbląg: Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym

1 października 2011 | autor: o. Admin

24 września 2011 r. w naszej parafii w Elblągu odbył się Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji elbląskiej. W tym roku działąjąca przy naszej parafii Wspólnota Syjon była jego głównym organizatorem.

Gościem zaproszonym był ks. Mariusz Mik – Przewodniczacy Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym. Wygłosił on do zebranych (ok. 400 osób z wielu wspólnot całej diecezji) katechezę o wartości życia wspólnotowego. Drugą katechezę wygłosił o. Michał Nowak, Asystent Powołaniowy – mówił o jedności z Bogiem, ze sobą i ze wspólnotą w oparciu o doświadczenie św. Piotra. O godzinie 15.00 celebrowaliśmy Eucharystię pod przewodnictwem ordynariusza, ks. bp. Jana Styrny.

Podczas całodniowego spotkania był również czas na modlitwę wstawienniczą za wszystkie wspólnoty.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

%d bloggers like this: