Strona Biblioteki Prowincjalnej

10 listopada 2011 | autor: o. Admin

W ostatnim czasie zakończyły się prace nad stroną Biblioteki Prowincji św. Maksymiliana, która mieście się w konwencie gnieźnieńskim. Pracami nad stroną, podobnie jak biblioteką, zajmuje się br. Zbigniew Joskowski.

Strona zawiera bogatą informację o samej bibliotece, udostępnianiu, ofercie, a także imponującą bazę darmowych e-booków, czasopism, książek polskich i zagranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem teologii, filozofii, literatury, czasopism etc. Wybrane zostały jedynie te, które są sygnowane jako wartościowe naukowo i merytorycznie. Są to materiały zarówno polsko, jak i obcojęzyczne. To odpowiada profilowi biblioteki, bowiem 20% jej zasobu, to druki włosko, francusko, niemiecko i angielskojęzyczne.

Dostęp on-line jest przewidziany nie tylko do katalogu Biblioteki Prowincjalnej, ale również do katalogu biblioteki klasztornej w Poznaniu. Ten drugi był tworzony w maju i czerwcu 2011 r.

Samo wyszukiwanie pozycji będzie się technicznie odbywało za pomocą specjalnych okien wyszukiwawczych, w tym z możliwością wyszukiwania w poszczególnych bibliotekach, np. tylko w Poznaniu, bądź tylko w Bibliotece Prowincjalnej lub „przeszukaj wszystkie” (tj. Poznań i Gniezno).

O ile będą tworzone elektroniczne katalogi innych bibliotek klasztorów franciszkańskich, to również one zostaną tutaj podłączone.

Sam katalog, który tutaj będzie opublikowany nie pretenduje do miana katalogów tworzonych w systemach bibliotecznych, skądinąd drogich w abonowaniu i utrzymaniu, jednak zaspokoi te same bądź zbliżone potrzeby wyszukiwawcze użytkowników.

W dalszych etapach będzie tworzony katalog czasopism.

Strona Biblioteki Prowincjalnej
www.library.franciszkanie.pl 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: