KAI: kalendarz z Sanktuarium Pani Poznania

27 grudnia 2011 | autor: o. Admin

Członkowie akademickiej wspólnoty Porcjunkula są autorami kalendarza ze zdjęciami Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania. Na kilkunastu fotografiach pokazano piękno poznańskiej świątyni po niedawnej renowacji w ramach projektu wspieranego przez Unię Europejską.

Maria Słowińska, jedna z autorek zdjęć, w rozmowie z KAI podkreśla, że akademicka wspólnota Porcjunkula traktuje kalendarz jako zaproszenie do odkrycia piękna barokowej świątyni franciszkanów. – To jedna z najważniejszych świątyń Poznania, jako miejsce kultu Matki Bożej, ze względu na architekturę i wystrój oraz na niespotykaną akustykę nawy głównej – pisze we wstępie do publikacji przeor poznańskich franciszkanów, o. Manswet Wardyn.

W kościele szczególną czcią otaczany jest uwidoczniony na zdjęciach kalendarza obraz Matki Bożej w Cudy Wielmożnej. To niewielki wizerunek Maryjny, który w 1968 roku otrzymał papieskie korony nałożone przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego, kard. Karola Wojtyłę i abp. Antoniego Baraniaka.

Kalendarz pokazuje liczne detale architektoniczne barokowej świątyni, a także wydarzenia liturgiczne odbywające się w kościele.

Wspólnota akademicka Porcjunkula gromadzi grupy studentów poznańskich uczelni, grupy ludzi po studiach i kręgi małżeństw wyrosłych z ruchu akademickiego. Z działalnością grupy można zapoznać się na stronie www.porcjunkula.com

za: KAI

Franciszkanie w Poznaniu

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: