Gdańsk: Joszko Broda kolęduje

9 stycznia 2012 | autor: o. Admin

6 stycznia o godz. 15.oo franciszkański kościół Świętej Trójcy w Gdańsku rozbrzmiał piękną muzyką. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów Kolędowania u Franciszkanów. Na koncert kolęd Joszki Brody do gdańskich franciszkanów przyszło blisko dwa tysiące słuchaczy. Najwięcej było rodzin z dziećmi, szczególnie tymi najmłodszymi. To już siódma edycja „Kolędowania…” w uroczystość Trzech Króli, którą zorganizował Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku, Franciszkanie z Gdańska i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Jak co roku w czasie koncertu przeprowadzono kwestę na rzecz ratowania zabytków tej pięknej świątyni. Zbiórkę przeznaczono na odbudowę barokowych organów! Przedsięwzięciu patronowali: Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego i o. Adam Kalinowski, minister prowincjalny Zakonu Braci Mnieszjszych Konwentualnych (Franciszkanów) w Gdańsku

Korzystając z okazji pragniemy podziękować naszym mecenasom: Biuru ds. Kultury przy Prezydencie Gdańska, władzom samorządowym województwa pomorskiego, naszemu stałemu partnerowi – współorganizatorowi, Nadbałtyckiemu Centrum Kultury w Gdańsku, i braciom z gdańskiego klasztoru franciszkanów. Cieszymy się też z corocznie udzielanego nam patronatu medialnego Radia Plus, Gościa Niedzielnego oraz serwisów internetowych Franciszanie.tv, Franciszkanie.pl i Wrota Pomorza.

Fotorelacja na stronie gdańskich franciszkanów


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: