Przygotowania do 6. Spotkania Młodzieży w Asyżu

11 lutego 2012 | autor: o. Admin

 W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2012 r., w klasztorze Świętego Ducha w Zagrzebiu (Chorwacja) spotkali się organizatorzy najbliższego, szóstego z kolei, Międzynarodowego Spotkania Młodych „Giovani verso Assisi” („Młodzi ku Asyżowi”).

Obradom grupy przygotowawczej przewodniczyli fra Antonello Fanelli i fra Vincenzo Esposito odpowiedzialni za Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołaniowego konferencji CIMP w Asyżu.

W spotkaniu wzięli udział bracia odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży i powołaniowe, reprezentanci różnych krajów: fra Ivan Penava (Chorwacja), fra Damijan Tikvič (Słowenia), fra Bernhard Lang (Austria), fra Steffen Behr (Niemcy), fra Abel Garcia (Hiszpania) fra Leszek Łuczkanin (Polska – z prowincji św. Maksymiliana) fra Eric De la Peña (USA i Kanada). Obecny był również asystent generalny CEC fra Miljenko Hontić, delegat zarządu generalnego Zakonu.
Spotkanie odbędzie się w Asyżu w terminie 5-12 sierpnia 2012 r. Będzie zatytułowane: „Panie, co chcesz, abym czynił?”.

Zostały zaprogramowane poszczególne dni spotkania, ustalono tematy szczegółowe, określono miejsca franciszkańskie, które zostaną odwiedzone i podzielono się obowiązkami dotyczącymi różnych aktywności podczas spotkania. Z bardziej szczegółowymi informacjami będzie się można zapoznać za kilka dni na stronie internetowej spotkania: www.assisimeeting.org.

Podczas czterech dni pobytu w Chorwacji uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z różnorodną działalnością  tutejszej Prowincji św. Hieronima oraz odwiedzili kilka wspólnot, które znajdują się poza Zagrzebiem, takich jak sanktuarium Maryjne w Molve, klasztor i parafia św. Antoniego w Novi Marof oraz narodowe centrum MI.

Zobacz zdjęcia ze spotkania

Giovani verso Assisi 2009

Giovani verso Assisi w Gdańsku


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: