Nowy Minister Prowincjalny

26 marca 2012 | autor: o. Admin

O. Jan Maciejowski został nowym Ministrem Prowincjalnym Prowincji św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce. O. Jan przez ostatnie lata był Gwardianem i Proboszczem w Gdyni. Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy Bożego błogosławieństwa! Więcej informacji już wkrótce.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

3 Comments

 1. o. Franciszek Czarnowski says:

  Drogi ojcze Janie! Przez ostatnie lata Pan Jezus powoływał ciebie do coraz to bardziej odpowiedzialnych funkcji. Był okres prowadzenia nowicjatu w Gnieźnie, potem funkcja proboszcza w Gdyni. Teraz współbracia z prowincji zaufali ci, wybierając na prowincjała. Ja, jako kursowy współbrat z sąsiedniej prowincji życzę ci wielu łask, światła Bożego w prowadzeniu prowincji i serca przepełnionego franciszkańską dobrocią.
  I dołączam „zdrowaśkę” – niejedną 😉

 2. DANUTA says:

  Pokój i Dobro!
  Są wiadomości smutne i radosne ,są w życiu chwile szczęścia i nie szczęścia jednak Pan dał nam wolę życia Tchnął Swojego Ducha i wysłał Swojego Syna by wskrzesił to co martwe .Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym ożywi zapomniane pragnienia i da Wam siłę i wytrwałość do ich realizacji .Niech prowadzi Was jedynie prostymi ścieżkami i napełni dziecięcą radością, pokojem ,miłością i szczęściem. Niech w każdej trudnej decyzji wspiera ojca Jana Duch św. i bratnia dusza ś.p brata Adama ……. oraz żyjący święci franciszkanie .Radosnych i Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego ! życzy siostra Danuta Janc wraz z wspólnotą lokalną Franciszkańskiego Zakonu świeckich przy Sanktuarium św.Antoniego OFM Conv. z Prowincji Krakowskiej.

 3. Kuria Prowincjalna says:

  Małe dopowiedzenie do informacji o wyborze nowego Ministra Prowincjalnego. Zgodnie z ordynacją wyborczą (por. Statuty Generalne 125 § 3 b) nowo wybrany Prowincjał – wybrany w bezpośrednim głosowaniu powszechnym listownym – obejmie urząd na początku trzeciej sesji Kapituły Prowincjalnej Zwyczajnej, którą będziemy celebrowali w dniach 7-12.05.2012.

  o. Piotr Łotysz
  sekretarz prowincji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: