Regionalny dzień skupienia – wiosna 2012

21 maja 2012 | autor: o. Admin

Z początkiem pięknego majowego tygodnia w Prowincji św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych rozpoczęły się wiosenne Dni Skupienia. Są to organizowane dwa razy do roku jednodniowe spotkania konwentów z danego regionu (Prowincja podzielona jest na cztery). Spotkanie takie ma na celu przede wszystkim wyciszenie braci, daje możliwość wspólnej modlitwy (Eucharystia, Liturgia Godzin, adoracja), wysłuchania konferencji duchowych (zazwyczaj trzy, wliczając w to homilię podczas Mszy św.), a także wspólne spędzenie czasu na rozmowach.

Tegoroczne wiosenne Dni Skupienia prowadzi Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski. Pierwszy z nich odbył się 21 maja w Lęborku. Na kolejnych bracia spotkają się w Kołobrzegu, Olsztynie i Poznaniu.

O. Prowincjał w konferencji duchowej ukazuje pilne potrzeby naszej zakonnej Prowincji – przede wszystkim całkowite oparcie się na Panu Bogu, zaufanie Mu bez żadnych zabezpieczeń. W dalszej części relacjonuje przebieg I części VIII Zwyczajnej Kapituły Prowincjalnej oraz najważniejsze sprawy dotyczące naszej prowincjalnej wspólnoty; dzieli się także owocami zebrania plenarnego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce (zakończonej 16 maja).

Bracia zebrani w Lęborku mogli podziwiać piękny, nowy Dom Parafialny.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Iza says:

    Kapitalne zdjęcie z Ojcem Witoldem. :))
    Pozdrawiam serdecznie.
    Z modlitwą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: