Święcenia w Łagiewnikach 2012

3 czerwca 2012 | autor: o. Admin

Dnia 2 czerwca w Łodzi-Łagiewnikach odbyła się wspaniała uroczystość święceń kapłańskich. Udzielił ich J. Eks. ks. bp Adam Lepa dziesięciu młodym synom św. Franciszka. Trzech z nich: o. Piotr Kurek, o. Damian Basarab i o. Łukasz Śliwiński pochodzi z Prowincji Gdańskiej św. Maksymiliana, siedmiu zaś z Prowincji Warszawskiej. Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 10.oo w Sanktuarium św. Antoniego, doskonale znanego wszystkim franciszkanom, którzy studiowali w łagiewnickim seminarium. Na liturgii obecni byli Prowincjałowie – o. Wiesław Pyzio z Warszawy oraz o. Jan Maciejowski z Gdańska, a także eks-Prowincjałowie: o. Grzegorz Bartosik i o. Mirosław Bartos. Gospodarz miejsca, o. Rektor Michał Baranowski powitał wszystkich – wśród gości był także Kustosz Kustodii Kenijskiej o. Tadeusz Brzozowski, który przeprowadził rekolekcje przed święceniami.

W czasie Mszy św. śpiew animowany był przez seminaryjną scholę.

Ks. bp Adam w swej zwięzłej homilii ukazał potrzebę oparcia się na łasce oraz wskazał na pobożność i mądrość, jako na cechy, które pozwalają, by posługa duszpasterska była owocna.

Sam moment udzielania sakramentu święceń był – jak zawsze – bardzo wzruszający. Wielu chciało uwiecznić go i stąd w tych najważniejszych momentach wciąż błyskały flesze.

Na zakończenie liturgii nastąpił moment podziękowań. Neoprezbiterzy słowami i kwiatami wyrażali swoją wdzięczność tym, którzy prowadzili ich do tego oczekiwanego momentu święceń.

Po błogosławieństwie w kościele zrobiono pamiątkowe zdjęcia i udano się – wraz z przybyłymi rodzicami i krewnymi – na wspólny obiad.

Dzień święceń jest wielkim świętem dla całej Prowincji. Braciom neoprezbiterom składamy najlepsze życzenia! Niech Pan Wam błogosławi!


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: