Koszalin: Noc Świętych

5 listopada 2012 | autor: o. Admin

Podobnie jak w wielu miastach Polski tak i w Koszalinie – w stolicy diecezji – setki osób zgromadziły się na modlitwie, by przeżywać Noc Świętych. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.30 w katedrze. Przyszło ponad 300 osób, głównie młodzieży. Niektórzy przyjechali aż z Białogardu czy z Karlina. Śpiew prowadziła diakonia muzyczna pod przewodnictwem ks. Arkadiusza Oslisloka z Koszalina.

Konferencję o roli Matki Bożej w życiu człowieka wygłosił ks. dr Radosław Suchorab, moderator I roku kleryków w Połczynie-Zdroju. – Maryja jest naszą matką. Wiemy, że mamy czasami potrafią nam się trochę „uprzykrzyć”. A to za późno wracamy, a to znowu w pokoju nie posprzątane itp. Maryja jest taką mamą, która „się wtrąca”. Ona chce w naszym życiu coś pozmieniać. To jej działanie polega na tym, że ona, jak ją nazywał św. Maksymilian, jest „wszechmocą błagającą”. Ona chce się za nami wstawiać, bo wiele może nam wyprosić – mówił ks. Suchorab.

Po konferencji uczestnicy spotkania przeszli ulicami miasta do naszej franciszkańskiej świątyni. W czasie drogi śpiewali, słuchali rozważań i odmawiali różaniec. Przez całą drogę niesiono relikwie świętych m. in. św. Franciszka z Asyżu, św. Antoniego z Padwy. Gdy wszyscy uczestnicy procesji doszli do franciszkańskiego kościoła rozpoczęła się uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez wielu kapłanów, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił bp Edward Dajczak. W homilii Ordynariusz diecezji podkreślił prawdę, że w dzisiejszym świecie ludzie boja się być świętymi. Wezwał zgromadzonych na modlitwie, by dołączyli do grona świętych – tak łatwiej żyć i realizować powołanie do świętości.

Po komunii św. nastąpiło długie uwielbienie Boga za dar powołania do świętości oraz za dar tylu świętych.

Po Eucharystii dla uczestników spotkania modlitewnego franciszkanie wraz ze wspólnotą Neokatechumenalną przygotowali herbatę i ciasto.

Zobacz relację filmową z Nocy Świętych


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: