Kołobrzeg: czuwanie młodych

18 marca 2013 | autor: Bracia z Kołobrzegu

Wielkopostne czuwania młodych na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej cieszą się sporym zainteresowaniem młodzieży. Niewątpliwie przyciąga ją osoba ks. biskupa Edwarda Dajczaka prowadzącego spotkania już od pięciu lat przy pomocy zespołów muzycznych z Koszalina. Miejscem modlitwy, odbywającej się w piątkowy wieczór 1 marca, po raz kolejny stał się nasz kołobrzeski kościół, stwarzający idealne warunki skupienia dla około 200-osobowej grupy młodych ludzi z miejscowych dekanatów.
Ks. biskup Dajczak prowadził modlitwę przed dobrze nam znaną ikoną Krzyża z San Damiano powierzając Bogu zgromadzoną młodzież, by stawała się solą ziemi i światłem świata. Każdy z uczestników czuwania otrzymał grudkę soli oraz świeczkę, która była zapalana od paschału. Zwieńczeniem spotkania była komunia św. oraz wspólne uwielbienie Boga. Przy wyjściu z kościoła młodzież otrzymywała ulotki z informacją o kołobrzeskich wspólnotach młodzieżowych oraz o nabożeństwach wielkopostnych.

Kołobrzeg - czuwanie Kołobrzeg - czuwanie Kołobrzeg - czuwanie Kołobrzeg - czuwanie Kołobrzeg - czuwanie Kołobrzeg - czuwanie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: