Gdańsk: imieniny o. Wojciecha

28 kwietnia 2013 | autor: o. Admin

23 kwietnia 2013, z racji uroczystości św. Wojciecha, swe imieniny obchodził Wikariusz Prowincji o. Wojciech Kulig. I choć spotkanie braterskie z racji imienin jest zawsze okazją do radości, jednak tym razem było nieco inaczej. Decyzją bowiem Ministra Generalnego o. Wojciech został oddelegowany do Kurii Generalnej w Rzymie, gdzie pełnić będzie wyznaczone przez Zarząd Zakonu funkcje. Jest to oczywiście duży zaszczyt dla naszej prowincji, jednak oznacza to jednocześnie przenosiny o. Wojciecha do Włoch i – jak podkreślano kilka razy podczas imieninowego spotkania – w jakiś sposób stratę dla całej wspólnoty prowincjalnej.

Na imieniny do Gdańska przybyli wikariusze z bratnich prowincji: o. Piotr Stanisławczyk z Krakowa i o. Piotr Szczepański z Warszawy. Obecni byli bracia z niemal wszystkich polskich klasztorów. Zebranych powitał o. Tomasz Jank, rektor kościoła Świętej Trójcy, zaś Słowo wygłosił Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski.

Po liturgii życzenia składali także członkowie grup działających przy gdańskim konwencie dziękując przede wszystkim Solenizantowi za jego posługę. Bo choć o. Wojciech cały swój czas pobytu w Gdańsku spędził posługując w Kurii Prowincjalnej, to jednak zawsze znalazł czas dla wiernych, służąc słowem, udzielając sakramentów i duchowych porad.

Po Eucharystii bracia zebrali się w Domu św. Maksymiliana, gdzie zebranych powitał Dyrektor o. Piotr Pliszka, zaś swe życzenia i pozdrowienia od Prowincjałów przekazali Wikariusze.

Na zakończenie podziękowanie wyraził o. Wojciech. I choć była to miła i radosna uroczystość, to jednak na niejednej twarzy widać było wzruszenie…


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

2 Comments

  1. Jacek says:

    Wikariusz prowincji krakowskiej; o. Piotr Stanislawczyk. A nie Stolarczyk. Pozdrawiam.

  2. Grzegorz says:

    Niech Cię Pan błogosławi i strzeże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: