Pokój i Dobro rozkołysał Poznań

9 maja 2013 | autor: o. Admin

Franciszkański zespół z seminarium w Łodzi-Łagiewnikach zawitał do Poznania w niedzielę 5 maja 2013 r. Bracia animowali śpiew podczas Mysz św., a o godz. 17.oo zagrali koncert, choć w tym wypadku lepiej byłoby powiedzieć, że było to uwielbienie Pana Boga. Uwielbienie iście franciszkańskie. Radosne, pogodne, a przede wszystkim ogromnie zaraźliwe. Franciszkanie w Poznaniu nie mają parafii, a w pobliżu Starego Rynku (gdzie położony jest klasztor i piękna franciszkańska świątynia) znajduje się wiele kościołów. Mimo tego na muzyczne spotkanie z Pokój i dobro przyszło wiele osób. Po raz kolejny okazało się, że młody duch potrafi zapalić innych. Zakonnicy grali utwory napisane przez obecny (dość świeży) skład, a także starsze piosenki, które przez lata „ogrywania” stały się popularne. W miarę śpiewania do braci dołączali się wierni. Między utworami muzycy rozmawiali ze słuchaczami zachęcając ich do aktywnego włączania się w uwielbienie. Udało się to w 100 procentach! Uczestnicy koncertu, mimo że usadowieni w kościelnych ławkach, na wiele sposobów uwielbiali Boga. Poznań został rozkołysany!

Na początku koncertu i na jego zakończenie głos zabrał Gwardian klasztoru i Rektor kościoła św. Antoniego o. Leszek Klekociuk, który witając zespół i zebranych wspominał dawne czasy, kiedy sam występował w Pokój i dobro.

Wizyta Pokój i Dobro w grodzie Przemysła związana była z promocją powołań. Bracia klerycy przyjechali ze swym opiekunem – o. Sebastianem Fierkiem, sekretarzem seminarium.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: