Skrzynka Modlitwy

7 czerwca 2013 | autor: o. Admin

Franciszkanie z gdańskiej Prowincji św. Maksymiliana uruchomili pod koniec maja projekt pod nazwą Skrzynka Modlitwy. Poniżej można zapoznać się z celem projektu i jego działaniem.

„Niemal każdego dnia otrzymywaliśmy prośby o modlitwę poprzez facebooka czy maila” – mówi o. Mateusz Stachowski, rzecznik Prowincji św. Maksymiliana. „Postanowiliśmy zatem połączyć naszą modlitwę i tym samym dać możliwość przesyłania swych intencji większej ilości osób”.

Skrzynka Modlitwy jest zatem miejscem, gdzie każdy może podać swe intencje. Prezbiterzy, bracia i siostry zakonne, wspólnoty i duszpasterstwa parafialne każdego dnia polecają je Bogu na modlitwie.

„Skrzynka Modlitwy rozpoczęła swą próbną działalność pod koniec maja, choć wtedy jeszcze mało osób o niej wiedziało. Oficjalnie uruchomiona zostanie 13 czerwca, w dzień św. Antoniego Padewskiego. Ale już teraz można przesyłać swe intencje” – informuje br. Robert Kozielski OFMConv, odpowiedzialny za Skrzynkę Modlitwy.

W modlitwę w ramach projektu włączyły się wspólnoty z Prowincji św. Maksymiliana, m.in. Dom Prowincjalny, Dom św. Maksymiliana w Gdańsku, Dom Postulatu w Gnieźnie, Seminarium w Łodzi-Łagiewnikach, Pustelnia na Górze Polanowskiej, Centrum Rycerstwa Niepokalanej w Ostródzie, Duszpasterstwo Powołaniowe, klasztory (m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Gdyni, Elblągu, Dobrej Szczecińskiej), a także siostry klaryski, urszulanki, nazaretanki, duszpasterstwa młodzieżowe.

„Na dziś mamy już pokaźną ilość wspólnot modlących się każdego dnia w przesyłanych intencjach” – mówi br. Robert. „Jeśli jakaś wspólnota będzie chciała włączyć się w to dzieło może zgłosić się poprzez stronę internetową”.

Do 13 czerwca działa tymczasowa strona, choć adres jest już ustalony: www.skrzynkamodlitwy.pl. Na nowej stronie, poza formularzem, poprzez który będzie można przesłać intencje lub włączyć się w modlitwę, będzie można znaleźć informacje o modlących się wspólnotach, różne modlitwy do osobistego odmawiania czy odczytać nadsyłane intencje.

„Raz w miesiącu odprawiana będzie Msza święta we wszystkich nadsyłanych intencjach” – podaje br. Robert. „Na razie nie ustalamy stałej daty; o terminie będziemy informować na stronie, na koncie na facebooku i twitterze, a także poprzez newsletter, który rozsyłany będzie do osób, które się na niego zapiszą”.

Skrzynka Modlitwy ma być wsparciem w modlitwie. „Podkreślamy od samego początku, że modlimy się w podanych intencjach wraz z osobami, które je przesyłają, a nie zamiast nich” – podkreśla o. Mateusz. „Wierzymy, że wspólnotowa modlitwa ma wielką siłę, ale potrzeba także osobistego spotkania z Panem Bogiem” – kontynuuje.

W jaki sposób można podawać swe intencje?

Przede wszystkim poprzez formularz na stronie internetowej www.skrzynkamodlitwy.pl, ale także mailem intencje @ skrzynkamodlitwy.pl, poprzez stronę na facebooku, przez twittera lub tradycyjną pocztą na adres: Skrzynka Modlitwy, ul. Świętej Trójcy 4, 80-822 Gdańsk.

„Głównym partnerem medialnym została strona deon.pl i franciszkanie.tv” – wylicza o. Mateusz. „Bracia z FranciszkanieTV przygotowali spot informujący o projekcie; można zobaczyć go na stronie www.franciszkanie.tv”.

Choć Skrzynka Modlitwy powstała we franciszkańskiej Prowincji św. Maksymiliana, od samego początku wykroczyła poza jej granice. „Choć to projekt franciszkański” – mówi br. Robert – „zapraszamy do współpracy wszystkie wspólnoty, które tylko chciałyby wesprzeć nas swą modlitwą. Natomiast na duchowego patrona wybraliśmy św. Franciszka z Asyżu. Mówiono o nim, że cały stał się modlitwą”.

„Zapraszamy do wspólnej modlitwy” – zachęca o. Mateusz. „Prosimy też o pomoc w rozpropagowaniu naszej akcji, by mogła dotrzeć do jak największej ilości osób. Im więcej nas będzie się modlić, tym lepiej”.

UWAGA! Serdecznie prosimy o przesyłanie swych intencji na adres http://www.skrzynkamodlitwy.pl

Plakat - Skrzynka Modlitwy

Zachęcamy do informowania innych o akcji. Tutaj można pobrać logo Skrzynki Modlitwy.

Skrzynka Modlitwy na facebooku

I na twitterze


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

122 Comments

 1. MAGDALENA says:

  Proszę o modlitwę w intencji by Pan połączył nas w sakramentalnym związku małżeństwa by Duch Święty napełnił jego serce miłością do mnie ,by dał nam szanse byśmy byli razem

 2. Joanna says:

  Jezu proszę nawróć i opamiętaj Adama,powstrzymaj od deprawowania dzieci i od alkoholizmu proszę.

 3. Joanna says:

  Jezu proszę Cię przez Maryję o uzdrowienie i obronę dla Kamilka i mnie i uwolnienie od wszelkiego zła i od lęku,niepokoju,życia w ciągłym strachu i poczuciu zagrożenia proszę.

 4. Ewa D. says:

  Proszę o modlitwę nawrócenie męża do Boga, Kościoła, głęboką przemianę jego serca, pokorę, przebaczenie, otwarcie oczu na to co złe, szczerą spowiedź, powrót do żony, jeśli jest to Wola Boga. Proszę także o potrzebne łaski i intencje znane Bogu ?. Bóg zapłać ?.

 5. Iwona Sypien says:

  W intencji ojca, który porzucił własnego rodzonego syna tuż po urodzeniu… i od tamtego czasu wyrzekł się go trzy razy w ciągu 12 lat życia chłopca. Zablokował również numer telefonu swojego dziecka…i wychowuje cudzych synów-dzieci swojej konkubiny. Aby przejrzał. Aby się nawrócił. Aby się odmienił. O światło i natchnienie Ducha Św. dla tego ojca i przemianę jego serca i życia. O zadośćuczynienie wyrządzonych krzywd wszystkim, których skrzywdził, a zwłaszcza swojemu synowi Jakubowi, żal za grzechy i uznanie Jezusa jedynym Panem.

  Błaga Matka Chłopca

 6. Marta says:

  Szczęść Boże, kłania się Marta z Koszalina, pokornie proszę o modlitwę w intencji znalezienia pracy, gdyż od lipca jestem bezrobotna i jest mi ciężko. Serdeczne Bóg zapłać. Marta

 7. Anna says:

  Proszę o modlitwę w intencji ocalenia mojego małżeństwa, o powrót męża do domu.

 8. Anna says:

  Proszę o uzdrowienie serc i relacji oraz wypełnienie woli Bożej dla Patryka i Anny

 9. Beata says:

  Proszę o cud rozstania i uwolnienia z grzesznego związku Marioli z Robertem ,zerwanie wszelkich kontaktów między nimi jej nawrócenie i szybki powrót do domu

 10. PROŚBA O ZDROWIE DLA NASZYCH CÓREK OLIWII I DARII BEATA I SŁAWEK says:

  BŁAGAMY O ŁASKĘ ZDROWIA DLA NASZYCH CÓREK OLIWII I DARII PROSIMY ABY OLIWKA MOGŁA BARDZIEJ LOGICZNIE MYŚLEĆ I MIAŁA MNIEJ PROBLEMÓW Z PAMIĘCIĄ I KONCENTRACJĄ UWAGII A DARIA ZACZĘŁA KIEDYŚ SAMODZIELNIE CHODZIĆ I MÓWIĆ Z NADZIEJĄ PROSZĄ RODZICE BEATA I SŁAWEK.

 11. Jadwiga says:

  O ZŁAMNIE KLĄTWY WANIÓW SĘPÓW MRUGÓW KOZAK BUSZÓW ANITY LEŻAJSK FAŁSZYWYCH MSZY ZA DZIWKI LEŻAJSK ANGELIKI TRYŃCZA KRZYSZTOFA JAKUBCA AGATY ZYGMUNT O DOBREGO MĘŻA DLA AGNIESZKI SIEKlAWY O PRACĘ W BUDRZETÓWCE DAL MNIE WIĘCEJ DZIEWCZYN Z RZESZOWA ODDAL PANIE KARMĘ WYJMIJ WOOODO Z CIAŁA MOJEGO I SYNA KLATWĘ PIJAKÓW NIEUDACZNIKÓW WRÓŻBY WOSKU CHOBBIT CZYTANIE W WMYŚLACH NARZUCANIE WOLI WĘGLE BLUŻNIERCZY KULT SERCA JEZUSA KLĄTWE ANGELIKI 0PENDRIWE PUZONA ALLUJA ŻA ODALENIE STRÓŻY TRYŃCZY ŻEROMSKI BRONIEWSKI LEŻAJSK JAŻMA UE ZA ŻAK I TABOR RZESZÓW UZDROWIENIE SKRĘCENIA KOSTKI CZERWIEC NMP LEŻAJSK

 12. Jadwiga says:

  JEZU
  MIEJ W OPIECE BŁOGOSŁĄW MATEUSZA Jadwiga Szlanda

 13. Wiktor says:

  Proszą o modlitwę w intencji naszej Córki Moniki ,żeby zaczęła jeść, gdyż zmaga się z anoreksją.Bardzo dziękujemy za każdą modlitwę. Rodzice.

 14. Dorota says:

  Boże, Maryjo, św. Józefie

  dziękuję Wam za całe moje życie, za to, jakie było, jakie jest i za to, które jeszcze będzie, a także za wszystkich, których w tym życiu spotkałam, spotykam i spotkam.
  Proszę też we wszystkich znanych mi intencjach, zwłaszcza zdrowotno-domowych, a dziś szczególnie o uzdrowienie z raka męża Anki.

  Dorota

  PS Pomodlę się z radością za tych, którzy się za mnie będą modlić:)

 15. Anita says:

  Szczęść Boże. Bardzo proszę o modlitwę za moje nienarodzone dziecko u ktorego jest diagnoza zespół downa i wada serca. Bardzo proszę o modlitwę, aby Bóg uzdrowił mojego syna Franciszka ze wszystkich chorób i aby urodził się zdrowy bez wad genetycznych.

  Bóg zapłać
  Anita

 16. Adrian says:

  Proszę o modlitwę o wypełnienie woli bożej czy mam
  jechać do pracy do Londynu. O dobrą kandydatkę na żone. O Dobrą pracę. Siły,cierpliwości,zdrowie. O dobrych ludzi którzy mogą mnie pomóc finansowo.Bogosławieństwo finansowe.

 17. Anna says:

  Szczęść Boże. Proszę o modlitwę za mojego wujka Mariana o uzdrowienie go z choroby Płuc na ciele i duszy. proszę o jego nawrócenie sercem do Pana i przemianę życia. Proszę o Boże prowadzenie i ochronę mnie i wujka w czasie jego choroby oraz o potrzebne siły dla nas. Niech Pan zanurza nas każdego dnia we swojej krwi przenajświętszej każdego dnia chroni, strzeże i błogosławi.

 18. Agnieszka says:

  Proszę o modlitwę w intencji mojego męża Janusza aby dostał pracę o którą się stara – Bóg zapłać

 19. Marek K says:

  Proszę o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia oby Dobry Bóg kierował moim życiem

  i sprawił bym mógł dopracować na obecnym stanowisku w zakładzie pracy do emerytury.

  Panie Boże Błogosław – Marek K

 20. Prośba says:

  Panie Jezu proszę Cię żeby lekarz orzecznik przyznał Piotrowi rentę na komisji lekarskiej w ZUS żeby Piotr znalazł dobrą pracę żeby Piotr otrzymał pomoc finansową żeby Piotr na komisji lekarskiej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym

 21. Natalia says:

  Proszę o modlitwę w intencji zmarłego Marka. Błagam o łaskę nieba i wieczne zbawienie dla śp Marka.

 22. Aneta says:

  W intencjach serca, o namaszczenie do wykonywania powołania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: