Pogrzeb o. Bogusława Kucy

13 czerwca 2013 | autor: o. Admin

12 czerwca 2013 r. na gdańskim cmentarzu przy ul. Łostowickiej odbył się pogrzeb o. dka Bogusława Kucy OFMConv. Wcześniej, we franciszkańskim kościele Świętej Trójcy w Gdańsku, rodzina, współbracia i wierni modlili się za zmarłego. O godz. 11.30 odmówiono różaniec, zaś o godz. 12.oo rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski. Na początku zebranych powitał Rektor kościoła o. Tomasz Jank – przede wszystkim brata zmarłego o. Bogusława, bratowe, bratanka wraz z rodziną, ostatniego gwardiana zmarłego – o. Andrzeja Tredera wraz z delegacją z parafii św. Franciszka z Hamburga, o. Jana Stefańskiego – Dyrektora Wydawnictwa w Niepokalanowie oraz braci z Prowincji Warszawskiej.

Homilię wygłosił o. Prowincjał. Przypomniał postać o. Bogusława, wspominając m.in. jego zamiłowanie do adoracji Najświętszego Sakramentu, nieustanne poszukiwanie swej drogi i woli Pana Boga, a także jego pogodę ducha. Przytoczył przykład z życia zmarłego, kiedy to o. Bogusław, jeszcze przed wstąpieniem na drogę życia zakonnego, prowadził kwiaciarnię i co tydzień przesyłał kwiaty do ustrojenia kościołów. O. Prowincjał powiedział także, że wieloletnie poszukiwanie sensu życia wypełniło się w ciężkiej chorobie o. Bogusława, która ostatecznie doprowadziła do jego śmierci. To w tym cierpieniu, przeżywając je cierpliwie i pokornie, o. Bogusław odnalazł Pana.

Po Mszy św. trumna z ciałem o. Bogusława została przewieziona na Cmentarz Łostowicki. Tak obrzędy również prowadził o. Prowincjał.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: