Wilno: Jubileusz o. Sławomira

13 czerwca 2013 | autor: o. Admin

W niedzielę 9 czerwca 2013 r. o. Sławomi Skwarczek obchodził swą 25. rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystość jubileuszowa odbyła się we franciszkańskim kościele w Wilnie, gdzie o. Sławomir posługuje od kilku lat. Zresztą Jubilat z Litwą związany jest już od dawna – przez długi czas pracował w Miednikach, niezwykle malowniczej parafii w Rejonie Wileńskim. Więzy z mieszkańcami parafii pozostały żywe, mimo upływu lat – liczna ich grupa pojawiła się na uroczystości jubileuszowej.

Jej punktem centralnym była Eucharystia, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski z Gdańska. On także wygłosił homilię. Oprócz niego we Mszy św. uczestniczył brat o. Sławomira Andrzej, również kapłan, posługujący w parafii w Pile oraz mama, a także współbracia – o. Jarosław, proboszcz i gwardian z Miednik i o. Tomasz z Kłajpedy i wielu wiernych. Zebranych powitał Rektor kościoła – o. Marek Dettlaff. Warto podkreślić obecność służby liturgicznej i chóru parafialnego, dzięki którym liturgia miała jeszcze bardziej uroczysty charakter.

Po liturgii o. Sławomir mógł doświadczyć owoców swej kapłańskie, dwudziestopięcioletniej posługi – długa kolejka wiernych ustawiła się przed nim, by podziękować i złożyć życzenia.

Szczególnie wzruszającym momentem były życzenia Franciszkańskich Promyczków, scholi dziecięcej, którą o. Sławomir założył przed laty w Miednikach – dziś dorośli już ludzie przyszli wraz ze swymi dziećmi, ale dla swego kochanego duszpasterza zaśpiewali, jak za dawnych lat… Warto podkreślić, że jednym z Promyczków, jest Katarzyna Niemyćko, dziś jedna z najpopularniejszych piosenkarek na Litwie, zdobywczyni wielu nagród, która na co dzień koncertuje przed tłumami słuchaczy.

O. Sławomir przed błogosławieństwem podziękował wszystkim za modlitwę, obecność i życzenia i podkreślił, że na swym jubileuszowym obrazku umieścił taki sam napis, jak na obrazku prymicyjnym, 25 lat temu: “Bracia, póki czas czyńmy dobrze”.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Pingback: 25-lecie święceń o. Sławomira – homilia | Franciszkanie TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: