Gdynia: Odpust św. Antoniego 2013

17 czerwca 2013 | autor: o. Admin

Odpust w parafii św. Antoniego w Gdyni gromadzi zawsze wielu wiernych. I nic w tym dziwnego – przecież patron parafii to najpopularniejszy święty, która za swego życia, a szczególnie po jego zakończeniu chętnie pomaga w trudnych sprawach. Zatem także i w tym roku franciszkański kościół na Wzgórzu św. Maksymiliana w Gdyni wypełnił się wiernymi. Uroczystościom odpustowym (13 czerwca) przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski, którego nawiedzający świątynię św. Antoniego pamiętają jako „swego” proboszcza – o. Jan przez 8 lat kierował wspólnotą klasztorną i parafialną.

Zebranych przywitał proboszcz o. Stanisław – poza o. Prowincjałem na odpust przybyli księża z dekanatu, a także o. Ryszard z Prowincji Krakowskiej.

Homilię wygłosił o. Prowincjał. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła, a po błogosławieństwie wszyscy zebrali się przed obrazem Matki Bożej.

Tradycją już jest, że po liturgii wierni zabierają ze sobą chlebki, wcześniej poświęcone. Jak co roku ofiarował je pan Gotowała. O. Stanisław podziękował mu za to zaangażowanie. Swoją wdzięczność wyraził także pani Małgorzacie, która zajęła się odnowieniem obrazu św. Antoniego, który pojawił się w kościele (po zakończeniu remontu kaplicy św. Antoniego obraz powróci na swe dawne miejsce). 13 czerwca swe urodziny obchodzi także pan Krzysztof, wieloletni organista w naszej parafii. O. Stanisław złożył mu życzenia i podziękowania, zaś wierni wyrazili swą wdzięczność za posługę pana Krzysztofa oklaskami.

O. Jan przypomniał, że mimo iż kościół został pięknie przystrojony, obraz odnowiony, kaplica remontowana, to prawdziwym skarbem parafii są wierni.

Zdjęcia na stronie gdyńskiej parafii


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: