Wrześniowy weekend skupienia w Lęborku

10 września 2013 | autor: Asystent Powołaniowy

550

W niedzielę tj. 8 września br. po godz.15 zakończył się kolejny weekend skupienia dla młodzieży męskiej szukającej własnej drogi życia tym razem w Lęborku. Rozpoczął się on w piątek 6 września o godz. 17. Przyjechało 4 chłopaków z różnych miejscowości: Nowa Wieś Lęborska, Koszalin i Bytów.

Rozpoczęliśmy od spotkania organizacyjnego, podczas którego każdy powiedział kilka słów o sobie, jak również zapoznaliśmy się z programem piątkowego popołudnia. Następnie po modlitwie Nieszporami i kolacji o godz. 19 była katecheza p. Jarka Klassy pt: „Prawda o mężczyźnie”. Pan Jarek opierając się na urywku z księgi Pieśni nad Pieśniami ukazał co według Biblii charakteryzuje mężczyznę. Po chwili przerwy mieliśmy Eucharystię w kaplicy klasztornej, a po niej chwilę rekreacji. Dzień zakończyliśmy modlitwą liturgią godzin, czyli Kompletą.

W sobotę po modlitwie Jutrznią i szybkim śniadaniu o godz. 7.00 włączyliśmy się w pieszą pielgrzymkę z Lęborka do Królowej Kaszub w Sianowie. Podczas wspólnego wędrowania śpiewaliśmy, modliliśmy się, poznawaliśmy się nawzajem  przez tzw. „czas dla brata i siostry”, jak również podczas jednego z etapów była  katecheza na temat co znaczy w praktyce wierzyć. Do samego Sianowa doszliśmy około godz. 18.30, by o godz. 19 uczestniczyć w uroczystej Mszy odpustowej, która była uwieńczeniem naszego pielgrzymowania. Po Mszy Św. wróciliśmy do Lęborka i tak zakończyliśmy kolejny nasz dzień weekendu skupienia.

W niedzielę po porannych modlitwach i Jutrzni udaliśmy się na pyszne śniadanie, a po nim na chwilę rekreacji, czyli kawę i coś słodkiego. O godz. 9 była katecheza pt: „Wola Boża i znaki jej rozeznawania na podstawie życia i pism Św. Maksymiliana Kolbe”. Następnie o godz. 10 uczestniczyliśmy wspólne we Mszy Św. parafialnej. Po niej mieliśmy czas medytacji jednej z konferencji ojca Maksymiliana, a następnie dzieliliśmy się nawzajem co mnie poruszyło lub dotknęło w tym tekście. Kolejnym punktem programu był obiad ze wspólnotą klasztorną w Lęborku, a następnie wspólna chwila na rekreacji. Potem był czas dzielenia się doświadczeniem czasu tego weekendu, a ostatnim punktem programu była chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem.

W ten sposób zakończyliśmy kolejny, trochę inny weekend skupienia, bo połączony z pielgrzymowaniem i katechezą osoby świeckiej.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: