Kołobrzeg: odpust parafialny

18 września 2013 | autor: Bracia z Kołobrzegu

14 września to dzień odpustu we franciszkańskiej parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. kanonik Jerzy Chęciński, proboszcz Parafii Mariackiej. Podczas homilii przypomniał słowa bł. Jana Pawła II wygłoszone w Zakopanem w 1997 r.:Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz.

We Mszy św. odpustowej wzięli udział także kołobrzescy duchowni: o. Mariusz Fałkowski, miejscowy proboszcz, ks. Piotr Mierzejewski, przełożony księży Marianów z Grzybowa, ks. kan. Witold Kosiński, proboszcz Parafii Wojskowej, ks. kan. Ryszard Andruszko, proboszcz parafii św. Marcina oraz licznie zebrani parafianie oraz goście z sąsiednich parafii.

Zdjęcia można obejrzeć na stronie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.702850493077718.1073741844.628253777204057&type=1

odpustwkolobrzeguIX2013


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: