Oficjalne rozpoczęcie Postulatu

12 października 2013 | autor: Asystent Powołaniowy

100

Dnia 10 października br. w 31 rocznice kanonizacji Św. Maksymiliana Kolbego w naszym klasztorze franciszkańskim w Gnieźnie w o godz. 19.00 rozpoczęło się nabożeństwo wprowadzenia w pierwszy etap formacji – Postulat. Wydarzenie to poprzedzone było dniem skupienia, który poprowadził Ojciec Jan Maciejowski – Minister Prowincjalny Prowincji Św. Maksymiliana M. Kolbego. Podczas konferencji Ojciec Prowincjał mówi  o potrzebie rozwoju najpierw w sferze człowieczeństwa, potem chrześcijaństwa i wreszcie zakonności. Poruszył również temat lęków i obaw, jakie mogą się rodzić w podczas tego etapu formacji.

Wieczorem w kaplicy postulanckiej, w obecności wspólnoty klasztornej i Ojca Prowincjała 25 braci postulantów (9 z naszej prowincji gdańskiej, 15 z   warszawskiej i 1 z kustodii rosyjskiej) wyraziło swoje pragnienie rozpoczęcia drogi życia zakonnego. Podczas homilii Ojciec Prowincjał wyjaśnił założenia formacji wstępnej określone przez prawo naszego zakonu. Pod koniec nabożeństwa każdy z postulantów otrzymał franciszkańską Taukę oraz tekst Reguły Św. Franciszka.

Całe wydarzenie uwieczniliśmy wspólnym zdjęciem :)


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. s.Danuta OFS says:

    Pokój i Dobro!
    Doczekała się Matka Boża Pocieszenia Pani Gniezna ,że na wezwanie Jezusa Chrystusa do pracy w Winnicy Pana posłuchali i poszli ……. w 10 rocznicę śmierci ś.p. brata Adama Maria Janc OFM Conv. mamy nieustannie dziękować Bogu , niech nadal wyprasza Adam łaski powołania dla Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych i dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich do zobaczenia jeśli taka wola będzie Pana z darem modlitwy siostra Danuta Bernadeta Maria Janc /mamuśka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: