Śluby wieczyste 2013

10 grudnia 2013 | autor: o. Admin

Pogoda nie zepsuła wielkiej uroczystości, jaka miała miejsce w sobotę, 7 grudnia, we wspólnocie seminaryjnej w Łodzi-Łagiewnikach. Choć wielu z zaproszonych gości miało problemy z przybyciem do seminarium z powodu opadów śniegu i wichury, to jednak wszyscy stawili się na czas, by uczestniczyć w ważnym momencie życia naszych pięciu braci. Br. Karol Adamczewski, br. Grzegorz Owsianko, br. Tomasz Szok, br. Marcin Droś, br. Maciej Talewski w grudniowe południe złożyli swoje śluby wieczyste.

     Msza św. o godz. 11:00 w sanktuarium św. Antoniego zgromadziła wielu gości. Przybyli bracia z Zakonu, przybyły rodziny braci. Eucharystii przewodniczył o. Piotr Szczepański – on również przyjął śluby braci z prowincji warszawskiej. Natomiast słowo Boże skierował do nas o. Jan Maciejowski – prowincjał gdański. Na Jego ręce swoje śluby złożył br. Maciej. Ojciec Jan w homilii przybliżył nam rzeczywistość rad ewangelicznych. Neoprofesom życzył zaangażowania w życie zakonne. Życzenia złożył również Ojciec Wikariusz, który dziękował zwłaszcza rodzicom, za ich trud wychowania synów, a nadto zwrócił uwagę na ich ofiarę, jaką czynią oddając dziecko Panu Bogu. Po zakończonej Mszy św. wszyscy zaproszeni goście udali się do seminarium, gdzie przygotowany był dla nich poczęstunek.

     W dniu jutrzejszym swoje śluby wieczyste na Białorusi złoży br. Eugeniusz Hołub.

Otoczmy naszych braci modlitwą i ofiarą, wypraszając dla nich potrzebne łaski, siły w dawaniu świadectwa – świadectwa niełatwego, narażonego w dzisiejszym świecie na wyśmianie i odrzucenie…

test: seminariumfranciszkanskie.pl/zyc-na-zawsze


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Slawek says:

    O. Marcin Droś to całkiem „intratna inwestycja” Pana Boga. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: