Styczniowy Weekend Skupienia w Gdyni

28 stycznia 2014 | autor: Asystent Powołaniowy
Styczniowy Weekend Skupienia w Gdyni
Z Życia Prowincji
0

W dniach 24-26 stycznia br. odbył się kolejny weekend skupienia, tym razem przy naszym franciszkańskim klasztorze w Gdyni. Na zaproszenie odpowiedziało dwóch chłopaków z terenów północnej polski: Rumi i Dziemian.

Był to czas zbliżenia się do Boga, zastanowienia nad własnym życiem, poprzez modlitwę, Msze Święte, katechezy, możliwość Spowiedzi, medytację Słowa Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu. Oczywiście był również czas na tzw. rekreację, przy herbacie, kawie i czymś słodkim. Nie zabrakło również chwil na aktywny wypoczynek, wspólny spacer, łyżwy. W sobotę zaangażowaliśmy się w prace fizyczną przy klasztorze, a w niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Świętej parafialnej o godz. 10.00.

Podczas tego weekendu mieliśmy również możliwość wspólnych posiłków i chwili rekreacji wraz ze wspólnotą klasztorną.

Podczas katechez podejmowany był temat woli Bożej i trudności w jej odkrywaniu i przyjęciu, czego przykładem jest dla nas sam Jezus szczególnie podczas modlitwy w Ogrójcu. Wola Boża jest nad dana – jako łaska, ale jest nam również zadana, dlatego podjęta została również podczas katechez kwestia naszego osobistego zaangażowania się w odkrywanie woli Bożej w naszym życiu.

Około godziny 15 po chwili adoracji Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwie zakończyliśmy nasz styczniowy weekend skupienia.

Zapraszamy na kolejne weekendy skupienia i rekolekcje w czasie ferii zimowych – więcej na www.powolanie.com.pl 

Najbliższy weekend w Gdańsku w dniach 31 stycznia – 2 lutego


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: