Epifania 2014 w Seraphicum

5 lutego 2014 | autor: o. Admin
Epifania 2014 w Seraphicum
Franciszkański świat
0

Na uroczystość Objawienia Pańskiego (Epifania) powrócili do kolegium bracia, którzy w okresie świątecznym udali się z pomocą duszpasterską do różnych miejsc, albo spędzili dni odpoczynku w gronie rodzinnym.

O godz. 17.00 gwardian wspólnoty fr. Felice Fiasconaro rozpoczął tradycyjny i piękny obrzęd błogosławieństwa domu. Także w tym roku miał on bardzo uroczystą oprawę: modlitwa na każdym piętrze; okadzenia i pokropienie wodą święconą każdego pokoju w obecności jego mieszkańca; towarzyszenie okolicznościowymi pieśniami, które wprowadzały bożonarodzeniowy klimat. Ceremonii przewodniczył rektor kolegium fr. Sorin Giurgi.
O godz. 19.15 rozpoczęła się inna tradycyjna uroczystość: losowanie świętych patronów. Tym razem uczestniczyli w nim nie tylko współbracia ze wspólnoty, lecz także spora grupa zakonników z pozostałych domów generalnych w Rzymie, kilku asystentów generalnych wraz z Ministrem generalnym fr. Marco Tasca i wikariuszem fr. Jerzym Norelem. Obrzędowi przewodniczył Minister generalny. Na zakończenie wszyscy, procesyjnie, podchodzili do ołtarza, aby ucałować figurkę Dzieciątka Jezus i wylosować z koszyka obrazek z umieszczonym na nim imieniem patrona i sentencją, oraz imieniem i nazwiskiem współbrata, za którego zobowiązuje się modlić w ciągu całego roku.
Również kolacja miała tego dnia charakter bardzo uroczysty. Jednym z elementów nie do pominięcia tego wieczoru jest „tombola” (rodzaj „lotto” z nagrodami).
Dzień później, 7 stycznia, wszyscy powrócili do codziennych obowiązków.

tekst: f.f.
foto: fr. Franciszek Czarnowski

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: