Rocznica aresztowania św. Maksymiliana

17 lutego 2014 | autor: o. Admin
Rocznica aresztowania św. Maksymiliana
Franciszkański świat
0

Dokładnie dzisiaj – 17 lutego, mija 73. rocznica aresztowania św. Maksymiliana przez Gestapo i osadzenia go na Pawiaku. Główne uroczystości,upamiętniające to wydarzenie odbyły się wczoraj w Niepokalanowie. Gwardian klasztoru – o. Mirosław Bartos podkreślał, że św. Maksymilian powinien być dla nas wzorem służby człowiekowi w każdej sytuacji.

Ojcu gwardianowi wtórował prowincjał warszawskiej prowincji oo. franciszkanów – o. Wiesław Pyzio. Podczas wczorajszej Eucharystii podkreślił, że jesteśmy zaproszeni do tego, by wpatrzeć się w postać św. Maksymiliana. Możemy się wzruszyć, możemy złożyć kwiaty, możemy zapkłakać, ale najważniejsze, by tym gestom pamięci, towarzyszyła odpowiednia postawa, której mamy się uczyć od św. Maksymiliana – mówił o. Wiesław Pyzio.

Wręczając nagrodę o. Mirosławowi Bartosowi, Przewodniczący Zarządu Związku podkreślił, że nagroda ta jest wyrazem wdzięczności za pełnienie przez gwardiana Niepokalanowa szeregu odpowiedzialnych funkcji organizacyjnych, edukacyjnych oraz wychowawczych.

Malwina Szymańska

Za: Radio Niepokalanów


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: