Postulat w Ozimo

18 lutego 2014 | autor: o. Admin
Postulat w Ozimo
Franciszkański świat
0

Postulat w Osimo (Włochy), nowy etap formacji wspólnej, inicjatywa podjęta przez cztery prowincje Włoch Środkowych i Sardynię w ramach projektu zjednoczeniowego – w wyniku którego powstanie Prowincja włoska św. Franciszka – liczy obecnie dziewięciu postulantów.

Kandydaci do Zakonu pochodzą z Apulii (4), Umbrii (1), Lacjum-Rzym (1), Marchii (1), Toskanii (1) i Sardynii (1).
Wspólnota, będąca stróżem dziedzictwa duchowego św. Józefa z Kupertynu, prowadzi duszpasterstwo w jego sanktuarium, stała się także, na czas eksperymentu, domem dla grupy postulantów. Odpowiedzialnymi za formację przyszłych zakonników są fr. Paolo Bocci ifr. Danilo Marinelli; ich posługa, prowadzona w klimacie spokoju i zaangażowania, jest przez wszystkich bardzo doceniana.
W dniach 6-9 lutego 2014 roku postulantów z wychowawcami odwiedził asystent generalny CIMP fr. Joaquin Agesta. Wizytator uczestniczył w życiu codziennym wspólnoty oraz w wydarzeniach szczególnych. Przeprowadził też ze braćmi osobiste rozmowy.
Wszyscy mieszkańcy klasztoru doceniają dyskretną i wzorcową obecność byłego ministra generalnego Zakonu fr. Lanfranco Serriniego; jego dobry przykład i życzliwe dodawanie odwagi są cenną pomocą dla pozostałych zakonników, dla gości i dla samych postulantów, którzy wdzięczni ‘rozpieszczają’ byłego generała. Fr. Serrini, mimo swoich 90 lata, prowadzi tryb życia w miarę regularny, oczywiście z należytym, koniecznym wsparciem, ze strony młodszych współbraci.
Całej wspólnocie z Osimo życzymy wiele dobra!

fr. Joaquín Agesta
asystent generalny CIMP

Za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: