Nowa obecność konwentualna w świecie

6 marca 2014 | autor: o. Admin
Nowa obecność konwentualna w świecie
Franciszkański świat
0

Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych otworzył nową misję w Kalkucie, w Indiach.

Nowa misja zrodziła się ze współpracy Prowincji św. Pawła Apostoła na Malcie i Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbe w Indiach. Inauguracja nastąpiła 2 lutego 2014 roku, podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył arcybiskup archidiecezji w Kalkucie Thomas D’Souza. W ceremonii wzięli udział m.in.: Minister generalny fr. Marco Tasca; asystent generalny FAMC fr. Benedict Baek; minister prowincjalny prowincji indyjskiej fr. Sebastian Peandanathu; zakonnicy reprezentujący obie prowincje założycielskie oraz blisko 130 przedstawicieli różnych zakonów, którzy pracują na terenie parafii MB z Lourdes w Barasat.

Celebracja była prosta a zarazem niezwykle podniosła i uczuciowo angażująca. Chodzi o początek misji, z którą związane są nadzieje i miłość i do Zakonu, i do Kościoła w Kalkucie. Misja jest znakiem nadziei, która pozwoli na autentyczne głoszenie słowa Bożego i dawanie świadectwa miłości Chrystusa do braci i sióstr na wzór Serafickiego Ojca Franciszka z Asyżu.
Następnego dnia, bracia wraz z Ministrem generalnym zgromadzili się przy grobie bł. Matki Teresy z Kalkuty, aby wspólnie modlić się, celebrować i składać dzięki Bogu Wszechmogącemu za Jego nadzwyczajny dar miłości, jakim jest dla Zakonu ta nowa misja.

fr. Colin Sammut OFMConv

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

%d bloggers like this: