Z prośbą do Maryi

12 marca 2014 | autor: Asystent Powołaniowy
Z prośbą do Maryi
Z Życia Prowincji
0

W dniach 7-9 marca br. młodzież maturalna z Liceum Ogólnokształcącego nr. 6 w Gdyni udała się na pielgrzymkę do Częstochowy, by prosić Maryję o szczęśliwe zdacie egzaminu dojrzałości. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 100 uczniów. Wyjazd zorganizowali katecheci LO6 s. Anna i o. Damianem, a w samym pielgrzymowaniu dopomógł również asystent ds. powołań – o. Robert.

W piątek rano po błogosławieństwie o. Proboszcza dwoma autokarami ruszyliśmy w trasę. Po drodze do Częstochowy, odwiedziliśmy nasze franciszkańskie seminarium w Łodzi-Łagiewnikach, gdzie był czas na Spowiedź, Mszę Święta. Na koniec poczęstowano nas pyszną zupą. Nakarmieni duchowo i fizycznie ruszyliśmy dalej w drogę. Wieczorem dojechaliśmy do Częstochowy i po kolacji udaliśmy się wspólnie na Apel Jasnogórski przed obraz Maryi.

W sobotę wczesnym rankiem kto chętny mógł się udać na odsłonięcie obrazu Jasnogórskiego o godz. 6.00. Następnie by czas na śniadanie, a po nim włączyliśmy się w program pielgrzymki maturzystów archidiecezji gdańskiej na Jasną Górę pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”. Po katechezach o modlitwie – s. Lucyny i relacjach damsko-męskich p. Doroty Dźwig, był czas na Spowiedź, a o godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp. Wiesław Szlachetka. Następnie po chwili na obiad o godz. 15.00 wyruszyliśmy w Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Popołudniu pojechaliśmy do kościoła Św. Józefa, gdzie uczestniczyliśmy w spotkaniu modlitewnym. Napełnieni duchowo późnym wieczorem ruszyliśmy w drogę powrotną do Gdyni.

Oby Maryja dopomogła tej młodzieży w zdaniu matury, ale również w zdaniu egzaminu z własnego życia budowanego na Bogu. 🙂


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: