Krym w dniu referendum został poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi

17 marca 2014 | autor: o. Admin
Krym w dniu referendum został poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi
Z Życia Kościoła
1

Krym został zawierzony Niepokalanemu Sercu Maryi.

„Przed Najświętszym Sakramentem błagano dziś o pokój dla regionu i o takich przywódców, którym na sercu będzie leżeć dobro mieszkańców” – mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej Jacek Pyl. Wskazuje, że w niedzielnych Mszach uczestniczyły rzesze wiernych i wszędzie modlono się o pokój.

„Myśleliśmy, że być może dziś będzie mniej ludzi na liturgiach, ale okazało się, że jest ich nawet więcej. Spowiadają się, przystępują do sakramentów, modlą się – mówi bp Pyl. – Ponieważ jest referendum po każdej Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, jako biskup Krymu zawierzałem Niepokalanemu Sercu Maryi cały nasz dekanat krymski. Naszą ludzką bezsilność zawierzamy Maryi, a przez jej wstawiennictwo Chrystusowi. Modlitwa była dość rozbudowana. Najpierw przepraszaliśmy Boga za wszystkie grzechy narodu na Krymie, a potem prosiliśmy Maryję o to, byśmy na wzór Ewangelii przeobrażali na lepsze rzeczywistość, w której Pan Bóg dał nam żyć. Żebyśmy każde zło umieli przekuć w dobro”.

Bp Pyl wskazuje, że opinie na temat tego, co się dzieje na Krymie są bardzo różne. „Rozmawiałem z ludźmi i zdania są podzielone, bo przecież są tu ludzie różnych narodowości. Piękne jest jednak to, że Kościół katolicki jest ponad wszelkimi podziałami; jest dla wszystkich i nie ogranicza się tylko do jakiejś jednej nacji czy narodu, ale pomaga wszystkim. Modli się o pokój i o mądrych odpowiedzialnych przywódców. Ludzie chcą przede wszystkim żyć w pokoju i zgodzie. Każdy chce państwa w którym będzie panować sprawiedliwość społeczna, będą godziwe zarobki i gdzie nie będzie bezrobocia, a przede wszystkim wszyscy pragną żeby nie było wojny i rozlewu braterskiej krwi”.

bz/ rv
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Anna says:

    Prosze o dobrego męża dla mnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: