Rzym: Droga Krzyżowa za prostytutki i niewolnice

22 marca 2014 | autor: o. Admin
Rzym: Droga Krzyżowa za prostytutki i niewolnice
Z Życia Kościoła
0

Wczoraj wieczorem ulicami Rzymu przeszła nietypowa Droga Krzyżowa. Swymi doświadczeniami dzieliły się na niej byłe prostytutki i niewolnice.

Należą one do grona ponad 7 tys. prostytutek, które powróciły do normalnego życia dzięki pomocy Wspólnoty Jana XXIII. Droga Krzyżowa „za kobiety ukrzyżowane” przejdzie przez centrum Wiecznego Miasta i dotrze niemal do Watykanu. Mówi jej organizator ks. Aldo Buonaiuto.

„Jest to symboliczna i bardzo ważna Droga Krzyżowa. Jej hasło, za kobiety ukrzyżowane, odnosi się do owych kobiet zapomnianych i wykorzystywanych przez ponad 9 mln włoskich mężczyzn, którzy na ulicy czy w lokalu kupują sobie ciała młodych kobiet, oszustwem zwiedzionych do Włoch, prawdziwych niewolnic, które na co dzień doświadczają przemocy i tortur. W samych Włoszech jest ich ponad 100 tys. Niemal wszystkie pochodzą z bardzo ubogich krajów, takich jak Rumunia, Albania, Mołdawia, Bułgaria czy Nigeria. Handlarze żywym towarem żerują na ich ubóstwie, zwabiają je obietnicą pracy, pomocy dla ubogiej rodziny. Do Włoch docierają już zniewolone”.

kb/ rv
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: