Franciszek o świadectwie cierpienia Jana Pawła II

24 marca 2014 | autor: o. Admin
Franciszek o świadectwie cierpienia Jana Pawła II
Z Życia Kościoła
0

Ogromne znaczenie świadectwa cierpienia Jana Pawła II przypomniał Papież Franciszek.

Zrobił to na spotkaniu z uczestnikami sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Ojciec Święty przypomniał słowa z listu apostolskiego Jana Pawła II Salvifici doloris: „świadczyć dobro cierpieniem oraz świadczyć dobro cierpiącemu”.

„Tymi słowami on żył i dał im świadectwo w wyjątkowy sposób – powiedział Franciszek. – To było magisterium jego życia, na które Lud Boży odpowiedział wielką miłością i czcią, uznając, że Bóg był z nim. Prawdą jest, że nawet w cierpieniu nikt nigdy nie pozostaje sam, ponieważ Bóg w swej miłości miłosiernej do człowieka i świata obejmuje także najbardziej nieludzkie sytuacje, gdzie obecny w każdym człowieku obraz Stwórcy jest rozmyty lub zniekształcony. Tak było z Chrystusem podczas Jego Męki. W Nim każdy ludzki ból, każdy niepokój został przyjęty z miłości, z samego pragnienia, by być blisko nas, być z nami. Właśnie Pasja Jezusa jest największą lekcją dla tych wszystkich, którzy pragną poświęcić się służbie chorym i cierpiącym”.

Papież zachęcił też do dostrzegania Chrystusa w biednych, cierpiących, upośledzonych i starcach, a także dzieciach, również tych niechcianych. Przypomniał ponadto o godności i wartości każdego ludzkiego życia niezależnie od jego fazy rozwoju i stanu, w jakim się znajduje.

bz/ rv
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: