Jasna Góra: 7. Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Jakubowych

31 marca 2014 | autor: o. Admin
Jasna Góra: 7. Ogólnopolska Pielgrzymka Parafii Jakubowych
Z Życia Prowincji
0

29 marca na Jasnej Górze odprawiona została Msza św. w ramach 7. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Parafii Jakubowych. Przewodniczył jej Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski, który także wygłosił Słowo Boże.

W Częstochowie obecni byli przedstawiciele franciszkańskiej parafii św. Jakuba z Lęborka wraz z kustoszem Sanktuarium o. Romanem Zioła, a także bracia klerycy z Łagiewnik.

Oto relacja ze strony www.jasnagora.com

„Dla św. Franciszka był ważny cel pielgrzymki, czyli dokąd idę, ale było również ważne, jak idę. I to chyba dla nas jest dzisiaj najważniejsze, jak my idziemy przez życie, żeby iść tak, jak św. Franciszek, niosąc pokój, niosąc miłość, niosąc dobro, wtedy się zmieni świat, bo już chyba świat ma dosyć przemarszów wojsk, wojen, manifestacji, zła, chyba teraz czeka na taki porządny przemarsz chrześcijan, to jest wielkie zadania” – podkreśla o. Jan Maciejowski, prowincjał prowincji św. Maksymiliana w Polsce.

Mszy św. odprawionej o godz. 11.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej przewodniczył o. Jan Maciejowski. Wiernych powitał o. Marcin Minczyński, paulin. Ołtarz zdobiła figura św. Franciszka z napisem ‘Przysłał mnie tu Pan’.

W homilii o. Jan Maciejowski mówił: „Chcemy wpatrywać się w tego świętego, który również pielgrzymował, który wziął sobie na serio słowa św. Pawła, że nasza Ojczyzna jest w Niebie, więc tu, na ziemi nie możemy się rozsiadać, nie możemy zbytnio gromadzić dóbr, najważniejsze, żebyśmy skarby gromadzili w niebie. Przychodzimy i prosimy, aby nas Ona uczyła, jak iść, jak przemierzać każdą chwilę, godzinę naszego życia, jak zdążać bezpiecznie do celu. A jak Ona szła? Szła z Jezusem. Najpierw do Elżbiety, a potem szła za Jezusem jego śladami, wypełniając doskonale wolę Bożą”.

 Wysłuchaj homilii o. Prowincjała


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

%d bloggers like this: