Tulcan: 50 lat diecezji

31 marca 2014 | autor: o. Admin
Tulcan: 50 lat diecezji
Z Życia Prowincji
0

Diecezja Tulcan (Ekwador), w której posługują franciszkanie z prowincji św. Maksymiliana, obchodzi swój jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji ogłoszony został Rok Jubileuszowy. Zgodnie z południowoamerykańskim temperamentem zorganizowano obchody święta.

Dnia 16 marca o godzinie 9.00 rano wyruszył pochód główną ulicą miasta. Na początku pochodu szła orkiestra miejska, a za nią biskup Tulcanu Fausto Gaibor i nuncjusz Apostolski w Ekwadorze biskup Giacomo Guido Otonello. W dalszej części szła Miss województwa Carchi Michel Ennriques, duchowni i radni miasta. W pochodzie wzięły udział wszystkie parafie diecezji (łącznie dwadzieścia pięć parafii) i szkoły katolickie. Po prawie czerech godzinnach marszu wszyscy zebrali sie na stadionie miejskim w liczbie około ośmiu tysiecy wiernych, na uroczystej Mszy św. W koncelebrze wzięli udział wszyscy kapłani z diecezji w liczbie trzydziestu księży. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił biskup Fausto Gaibor.

W obchodach wzięli udział także polscy franciszkanie pracujący w Ekwadorze.

Rok Jubileuszowy potrwa do 10 lipca 2015 r. i zakończy się uroczystą Msza św. w Sanktuarium diecezjalnym i narodowym Matki Pokoju.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: