Święcenia diakonatu w Rzymie

1 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Święcenia diakonatu w Rzymie
Franciszkański świat
0

Dnia 25 marca 2014 roku, w uroczystość Zwiastowania NMP, dwaj bracia z franciszkańskiego kolegium Seraphicum w Rzymie: fr. Jozef Sukeník i fr. Paolo Fan – przyjęli święcenia diakonatu.

Uroczystość odbyła się w rzymskiej bazylice Świętych XII Apostołów.

Fr. Jozef należy do kustodii Niepokalanego Poczęcia NMP w Słowacji, fr. Paolo, chińczyk, jest członkiem kustodii Sacro Convento w Asyżu. Pierwszy z nich przybył do Rzymu dwa lata temu, jako profes czasowy, i rozpoczął studia z chrystologii na naszym Wydziale św. Bonawentury. Śluby wieczyste złożył w październiku ubiegłego roku w swojej ojczyźnie.

Drugi z nich, po studiach teologicznych w Asyżu, w październiku ubiegłego roku przybył do Rzymu, aby rozpocząć licencjat na Uniwersytecie salezjańskim.

Dzień święceń kolegów z kursu to bardzo miłe chwile: wskazuje on na cel, który przyświeca wszystkim podążającym tą samą drogą w upodobnianiu się do Chrystusa! Wspólne studiowanie i wzajemne poznawanie się uświadamia nam wszystkim, że Pan nie powołuje ludzi doskonałych, lecz konkretnych, takich, którzy odpowiedzieli na propozycję wspólnego kroczenia za Nim. Uroczystości święceń przewodniczył nasz franciszkański biskup Gianfranco Girotti. Posługę liturgiczną sprawowali nasi młodsi współbracia, profesi czasowi.
Chwilą szczególnie wzruszającą był śpiew litanii, podczas którego kandydaci do diakonatu leżeli krzyżem; potem biskup nałożył na nich ręce. Po uroczystościach w bazylice, jak to bywa w zwyczaju, uczestnicy zostali zaproszeni na wspólną agapę w klasztornym wirydarzu. Był to czas życzeń i spotkania się z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi.

fr. Paolo M. Carola
za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: