Betlejem: pielgrzymka wspólnot neokatechumenalnych z Lublina

3 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Betlejem: pielgrzymka wspólnot neokatechumenalnych z Lublina
Z Życia Kościoła
0

Modlitwą w Betlejem na miejscu narodzenia Chrystusa zakończyła się wczoraj pielgrzymka najstarszych polskich wspólnot neokatechumenalnych z Lublina.

Kilka lat po podróży do Ziemi Świętej, kończącej formacyjne etapy Drogi Neokatechumenalnej, bracia z pierwszych lubelskich wspólnot przy kościele jezuitów i w parafii św. Michała Archanioła byli tam znowu, by przeżyć w wymiarze osobistym i wspólnotowym zaślubiny z Chrystusem.

Pielgrzymka rozpoczęła się w Centrum Drogi Neokatechumenalnej Domus Galilaeae w Galilei. Uczestnictwo w liturgii pokutnej i Eucharystiach celebrowanych w miejscach uświęconych działalnością Chrystusa w Galilei przygotowywały uczestników pielgrzymki do obrzędu zaślubin z Jezusem Chrystusem, który przeżyli w Wieczerniku i w neokatechumenalnym Domus Mamre w Jerozolimie. Uroczystej Eucharystii w Domus Mamre przewodniczył jerozolimski wikariusz generalny patriarchy melchickiego abp Joseph Jules Zerey. 1 kwietnia, w ostatnim dniu pielgrzymki, bracia z obydwu wspólnot neokatechumenalnych z Lublina przypieczętowali zaślubiny z Chrystusem, modląc się na miejscu Jego Męki i w Grobie Pańskim oraz w Betlejem przy gwieździe w bazylice Narodzenia, oznaczającej miejsce narodzin Chrystusa.

W. Raiter, Betlejem
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: