Królowa Elżbieta II w Watykanie

4 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Królowa Elżbieta II w Watykanie
Z Życia Kościoła
0

Po południu w saloniku przy Auli Pawła VI Ojciec Święty przyjął królową brytyjską Elżbietę II wraz z jej małżonkiem księciem Edynburga.

Przybyli oni do Rzymu z kilkugodzinną wizytą. Przed audiencją papieską byli na prywatnym obiedzie u prezydenta Włoch w pałacu na Kwirynale.

Wizyta pary królewskiej w Watykanie trwała zaledwie pół godziny. Po 20-minutowej rozmowie prywatnej Elżbieta II przekazała Franciszkowi w darze koszyk ze specjałami, pochodzącymi z królewskich posiadłości, takimi jak konfitury, miód czy cydr. Papież podarował faksymile ważnego dokumentu przechowywanego w Watykanie, a dotyczącego kultu św. Edwarda wyznawcy. W spotkaniu z królową uczestniczyli również sekretarz stanu kard. Pietro Parolin, sekretarz ds. relacji z państwami abp Dominique Mamberti oraz był arcybiskup Westiminsteru kard. Cormac Murphy-O’Connor.

Było to pierwsze spotkanie angielskiej monarchini z Papieżem Franciszkiem. Przybyła ona do Watykanu już po raz czwarty od czasu wstąpienia na tron przed ponad 60 laty. W czasie poprzednich wizyt spotkała się tu kolejno z Janem XXIII i dwukrotnie z Janem Pawłem II. Z Benedyktem XVI widziała się podczas jego wizyty w Wielkiej Brytanii. Królowa Anglii jest formalnie głową Kościoła anglikańskiego w tym kraju.

ak/ rv
za: Radio Watykańskie
z
djęcie: Stefano Rellandini, Reuters


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: