Dąbrowa Górnicza: Paczka dla Ukrainy

6 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Dąbrowa Górnicza: Paczka dla Ukrainy
Franciszkański świat
0

Sanktuarium Świętego Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej z inicjatywy pracujących tu Ojców Franciszkanów oraz nowo powołanej Rady Parafialnej wzięło udział w akcji “Paczka dla Ukrainy”.

W ramach tej akcji do końca miesiąca marca 2014 roku za pośrednictwem Poczty Polskiej można było nadać bezpłatnie paczki z pomocą  dla naszych wschodnich sąsiadów. Środki finansowe przekazane na ten cel przez Ojców  Franciszkanów oraz zebrane do “puszki” po niedzielnych mszach świętych w dniu 31 marca pozwoliły na przygotowanie i wysłanie 40  paczek o łącznej wadze blisko 600 kilogramów.

Wśród zakupionych artykułów znalazły się m.in. produkty żywnościowe takie jak herbata, makaron, ryż, słodycze oraz produkty higieniczne jak mydło, proszek do prania. Dodatkowo dzieci naszej parafii zaangażowały się w wykonanie zdobionych papierowych pisanek z  życzeniami i zapewnieniem o naszej pamięci i modlitwie, które zostały umieszczone w wysyłanych paczkach. Mamy nadzieję, że sprawią wiele radości tamtejszym dzieciom.

Przygotowane paczki wysłane zostały do parafii św. Antoniego prowadzonej przez Ojców Franciszkanów we Lwowie przy ulicy Łyczakowskiej. Zgromadzone artykuły z pewnością trafią do najbardziej potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom oraz zaangażowanym osobom w przygotowanie akcji z całego serca dziękujemy.

Przewodniczący Rady Parafialnej – Rafał  Sokołowski
za: Sanktuarium w Dąbrowie Górniczej


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: