Olsztyn: Misje parafialne

8 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Olsztyn: Misje parafialne
Z Życia Prowincji
0

Dokładnie dziesięć lat temu we franciszkańskiej parafii św. Maksymiliana w Olsztynie odbyły się misje. Poprowadzili je wówczas Bracia Mniejsi.

Misje parafialne winno się organizować co dziesięć lat, stąd właśnie proboszcz o. Daniel Pliszka zaprosił swych współbraci z prowincjalnej Grupy Misyjnej – o. Grzegorza Piśko i o. Mateusza Stachowskiego, by przeprowadzili misje. Rozpoczęły się one w V niedzielę Wielkiego Postu 6 kwietnia 2014 r., potrwają do przyszłej niedzieli – Niedzieli Palmowej. Ważnym argumentem za zorganizowaniem misji w tym roku jest fakt, że parafia obchodzi dwudziestolecie swego istnienia.

Swoje spotkania w ramach misji mieć będą dorośli, młodzież i dzieci. Nauk misyjnych słuchać można na Mszach św. o godz. 8.oo, 18.oo i 20.oo. Codziennie o godz. 21.oo wierni spotykają się z misjonarzami na Apelu Jasnogórskim. W piątek odbędzie się droga krzyżowa ulicami parafii. W ramach misji franciszkanie (misjonarze i olsztyńscy duszpasterze) udają się codziennie na ewangelizację poza parafię.

Strona olsztyńskiej parafii


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: