Rzym: kard. Dziwisz o krakowskim ŚDM

13 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Rzym: kard. Dziwisz o krakowskim ŚDM
Z Życia Kościoła
0

Zdynamizowanie parafii, otwarcie ruchów kościelnych na zewnątrz, zwrócenie się do młodych spoza własnych środowisk, skupienie uwagi na ubogich, zbliżenie biskupów do młodzieży, promocja powołań i wartości chrześcijańskich w społeczeństwie.

Takie cele postawił przed Światowym Dniem Młodzieży w 2016 r. kard. Stanisław Dziwisz. Metropolita krakowski mówił o tym podczas spotkania w Ciampino pod Rzymem, zorganizowanego przez Papieską Radę ds. Świeckich.

Polski hierarcha podkreślił, że będzie to szczególne i historyczne wydarzenie. W samym zaś Krakowie pozostawi niezatarty ślad zarówno w wymiarze społecznym, jak i duszpasterskim. Kard. Dziwisz przypomniał, że zbliżające się Światowe Dni Młodzieży „po raz pierwszy będą ochraniane przez św. Jana Pawła II – «młodego» świętego, kanonizowanego dziewięć lat po swojej śmierci, świętego tak bardzo upragnionego przez Kościół młodych”.

Metropolita krakowski dodał, że młodzi ludzie są bardzo ważni, bo w każdym pokoleniu mają do powiedzenia coś, bez czego ludzkość się nie rozwija. Przypominają o tym Światowe Dni Młodzieży. „Powrót do początków tego wydarzenia oznacza postawienie w 100 proc. na ludzi młodych. Oni są naszym ludzkim kapitałem. Oni i Papież: po Janie Pawle, po Benedykcie mamy Franciszka, z tą samą świeżością. Oni, młodzi i Papież, nierozerwalny sojusz, dzisiaj tak samo jak trzydzieści lat temu. Przymierze, które jest proroctwem wobec dzisiejszego świata i wobec historii” – wskazał kard. Dziwisz.

tc, lg/ rv, sir
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: