Asyż gotowy na przyjęcie pielgrzymów

23 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Asyż gotowy na przyjęcie pielgrzymów
Z Życia Prowincji
0

Na kilka dni przed kanonizacją bł. Jana Pawła II i planowanym przybyciem ogromnej ilości pielgrzymów z Polski Bazylika św. Franciszka w Asyżu jest gotowa.

Centrum Informacji działające przy Bazylice szacuje, że w dniach przed i po kanonizacją, która odbędzie się w Rzymie 27 kwietnia, najważniejsze dla duchowości franciszkańskiej miejsce odwiedzi ponad 350 grup z Polski, liczących średnio 50 osób (choć są i takie, w których będzie niemal 200 pielgrzymów). Są to dane dotyczące tylko grup zgłoszonych (z pewnością pojawi się sporo pielgrzymek, które nie zapowiadały wcześniej swego przybycia).

Asyski klasztor – Sacro Convento – przygotował się na przyjęcie pielgrzymów z ojczyzny bł. Jana Pawła II. Do oprowadzania grup oddelegowanych zostało kilkunastu przygotowani specjalnie braci, z których większość przyjechała z Polski, by wesprzeć tych, którzy w Asyżu mieszkają na co dzień.

Przed planowanym przyjazdem grup bracia zostali odpowiednio przygotowani, by móc jak najlepiej służyć pielgrzymom, oprowadzając ich po franciszkańskich miejscach.

Z prowincji św. Maksymiliana do Asyżu udał się o. Tomasz Jank i o. Mateusz Stachowski, zaś na miejscu przebywa br. Łukasz Staniszewski.

Strona Bazyliki w Asyżu


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: