Rzym: Modlitwa Polaków przed kanonizacją

25 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Rzym: Modlitwa Polaków przed kanonizacją
Z Życia Kościoła
0

Rzym gorączkowo przygotowuje się do niedzielnej kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Wciąż nie wiadomo, ilu pielgrzymów przybędzie na uroczystość. Władze miasta zapewniają jednak, że są gotowe na ich przyjęcie. Watykan przypomina, że na liturgię kanonizacyjną nie ma wejściówek, ostrzega też przed oszustami oferującymi płatne karty wstępu. Plac św. Piotra zostanie otwarty dla wiernych w niedzielę rano o godz. 5:30. 

Polskim punktem w Rzymie będzie w tych dniach Plac Navona. W położonym przy nim kościele św. Agnieszki w sobotę wieczorem odbędzie się czuwanie modlitewne Polaków. W dniu kanonizacji na umieszczonym na placu telebimie będzie można śledzić przebieg uroczystości w języku polskim. Radio Watykańskie zapewni tłumaczenie niedzielnej Mszy kanonizacyjnej i poniedziałkowego dziękczynienia na język polski. Komentarza można będzie słuchać na fali ultrakrótkiej 93, 3 MHz.

Niedzielną kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II poprzedzi „biała noc modlitwy”. Odbędzie się w 11 kościołach śródmieścia Rzymu. Animacja liturgiczna w języku polskim prowadzona będzie w kościele św. Agnieszki in Agone na Placu Navona.

Rozpocznie się o godzinie 20:00 radosnymi tańcami wielbienia, które poprowadzi Kazimierz Hojna (animator tańców nad Lednicą), a zagrają Siewcy Lednicy. O 21:00 odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski, na którym będzie obecny kard. Stanisław Dziwisz. O 21.37 zostanie odprawiona Msza św., natomiast od 22:30 do 24.00 będzie możliwość adorowania Najświętszego Sakramentu. Podczas czuwania śpiewana będzie litania do bł. Jana Pawła II a młodzież zostanie zawierzona Chrystusowi. Będzie także możliwość spowiedzi.

Podczas czuwania w kościele św. Agnieszki obecny będzie krzyż Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie organizują Wspólnota Lednica 2000, Wspólnota Chrystus W Starym Mieście z Bazyliki Mariackiej w Krakowie oraz Fundacja Jana Pawła II z Rzymu.

za: Radio Watykańskie

Więcej informacji


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: