Poznań: Wizyta o. dr. Roberta Leżohupskiego

29 kwietnia 2014 | autor: Klasztor Poznań
Poznań: Wizyta o. dr. Roberta Leżohupskiego
Z Życia Prowincji
0

Dwa lata temu w Poznaniu o. Robert Leżohupski otrzymał krzyż misyjny i stąd wyruszył do pracy w Kenii. 

Dlatego też jego pierwsza wakacyjna wizyta w Polsce miała u nas szczególnie ciepły, serdeczny klimat. Złożyło się też na to wpisanie w jej program przez o. Roberta Mszy św.dziękczynnej z okazji 10 lat święceń. W czwartek, 29 majao. Robert przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. koncelebrze byli jego współbracia z kenijskiej misji (o. Kazimierz Szulc, kustosz Kustodii Kenijskiej; o. Arkadiusz Kukałowicz i o. DariuszDembkowski), ponadto o. Zenon Garus, prowincjalny asystent ds. animacji misyjnej, o. Tomasz Jank, gwardian z Gdańska i o. Leszek Klekociuk, gwardian poznańskiWe Mszy św. licznie uczestniczyli wierni, m.in. grono przyjaciół o. Roberta, jego współpracowników i studentów z Wydziału Prawa Kanonicznego UAM oraz wspólnota „Porcjunkula” i schola„Oto jestem”, których był duszpasterzem. O. Arkadiusz wygłosił okolicznościowe kazanie, które w swej tematyce sięgało do doświadczeń i świadectwa życia misyjnego. Po Mszy św. w salce duszpasterskiej uczczono Jubilata i Gości z Kenii na agapie przygotowanej przezPorcjunkulę”. Po zakończeniu tego spotkania jeszcze do późna w nocy trwały braterskie rozmowy z misjonarzami w klasztornej rekreacji.

Następnie w niedzielę, 1 czerwca, na każdej Mszy świętej o. Robert wygłosił kazanie, w którym dzielił się swoim 2-letnim doświadczeniem pracy misyjnej, zarówno na uczelniach akademickich w Nairobii, jak też posługi duszpasterskiej, przybliżając wiernym realia życia i pracy w Kenii. Dawał osobiste świadectwo swojej troski o kontynuację tego dziełaA po Mszy św. zbierał ofiary do puszek na rzecz misji w Kenii.

Po ostatniej, wieczornej Mszy świętej miało miejsce spotkanie z oRobertem w salce duszpasterskiej, podczas którego kontynuował swoją misyjną opowieść na tle zdjęć z Kenii. Smak afrykańskiej egzotyki można było nawet poczuć w ustach, pijąc kenijską herbatę.Podczas tego spotkania miało także miejsce zakończenie, podjętej w Wielkim Poście,  charytatywnej akcji „Woreczek Ryżu”, która łączyła post i modlitwę w intencji misji ze zbieraniem ofiar materialnych na pomoc dla Kenii.

Krzyż misyjny dla o. Roberta


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: