Audiencja ogólna: papieskie słowo do Polaków

30 kwietnia 2014 | autor: o. Admin
Audiencja ogólna: papieskie słowo do Polaków
Z Życia Kościoła
0

Dzisiejsza (30 kwietnia 2014 r.) audiencja ogólna odbyła się w uroczystej oprawie niedawnej kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.

Portrety obu świętych Papieży wciąż wisiały na fasadzie bazyliki watykańskiej, a Franciszka powitał na placu szpaler włoskich rekonstruktorów w historycznych strojach z flagami. Pozdrawiając pielgrzymów Papież życzył im, „aby wizyta przy grobach apostołów i papieży, krótko po kanonizacji św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II, była okazją do pogłębienia własnej przynależności do świętego Ludu Bożego”. Odnośne nawiązanie znalazło się też w słowie do Polaków:

„Pozdrawiam serdecznie Rodaków świętego Jana Pawła II. Bracia i Siostry, świadectwo Jego wiary, nadziei, miłości i zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, pozostaje w nas w tych dniach niezwykle żywe – powiedział Franciszek. – Niech Jego wstawiennictwo wspiera życie i dobre zamiary każdego z was, troski i radości waszych bliskich, rozwój i pomyślną przyszłość Kościoła w Polsce oraz całej waszej Ojczyzny. Z serca wam błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

tc/ rv
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: