Piza: Dziękczynienie za dar kanonizacji

6 maja 2014 | autor: o. Admin
Piza: Dziękczynienie za dar kanonizacji
Z Życia Prowincji
0

3 i 4 maja w parafii św. Franciszka w Pizie (Włochy) miały miejsce uroczystości dziękczynne za dar kanonizacji św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II. 

W sobotę (3 maja 2014 r.) o godz. 21.00 odbył się koncert, podczas którego chór polifoniczny San Francesco i orkiestra San Francesco pod dyrekcją Enrico Nuti (organista parafialny) wykonały Litanie Lauretane K 109 na chór i orkiestrę Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Gloria RV 589 na chór i orkiestrę Antonio Vivaldiego. W przewie pomiędzy dwoma utworami muzycznymi zaproszony gość – Gian Franco Svidercoschi – podzielił się swoim doświadczeniem spotkania z obydwu świętymi.
Gian Franco Svidercoschi to d
ziennikarz, watykanista i pisarz urodzony we Włoszech ale mający polskie korzenieBył korespondentem ANSA na Soborze Watykańskim II, o którym napisał później kilka książek. W latach 1983-1985 był wicedyrektorem „L’Osservatore Romano”. Na podstawie opublikowanej przez niego książki Historia Karola Wojtyły powstały scenariusze filmów Karol. Człowiek, który został papieżem oraz Karol. Papież, który pozostał człowiekiem. Po śmierci św. Jana Pawła II Gian Franco Svidercoschi przeprowadził wywiad z kardynałem Stanisławem Dziwiszem, który stał się kanwą książki Świadectwo. 

W niedzielę (4 maja) na zakończenie każdej Mszy św. oraz na specjalnym spotkaniu o godz. 11.00 Gian Franco Svidercoschi ponownie podzielił się swoim doświadczeniem spotkania z obydwu świętymi. Nasza wspólnota zakonna miała okazję usłyszeć obszerniejszą relację podczas posiłków, które w te dni trwały niezwykle długo.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: