Ministrancki Turniej Piłki Nożnej Halowej rozpoczęty…

12 maja 2014 | autor: Asystent Powołaniowy
Ministrancki Turniej Piłki Nożnej Halowej rozpoczęty…
Z Życia Prowincji
0

Dnia 10 maja 2014 r. w Ostródzie około godz. 10 rozpoczął się I Franciszkański Turniej Piłki Nożnej Halowej Ministrantów z naszej Prowincji Zakonnej.

Rozgrywki te odbyły się na poziomie szkoły podstawowej. Uczestniczyło w nim 5 drużyn w większości z terenów wschodnich naszej Prowincji: z Olsztyna, Ostródy, Kwidzyna, Elbląga i Lęborka. Całościowo było około 45 osób. Po przyjeździe około godz. 10:40 odbyło się przywitanie uczestników turnieju, a następnie była wspólna Msza Święta podczas, której była również możliwość Spowiedzi. Następnie udaliśmy się do pobliskiej szkoły i po wyjaśnieniu zasad gry rozpoczęliśmy rozgrywki. Przy takiej ilości drużyn udało się, że każda drużyna zagrała ze sobą. Rywalizacja była zacięta, każda drużyna dawała z siebie wszystko. Około godz. 16:00 zakończyliśmy nasze rozgrywki i po przejściu do sali klasztornej nastąpiło ogłoszenie wyników. Drużyną, która zajęła pierwsze miejsce byli ministranci z Ostródy, drugie miejsce zajął Kwidzyn, trzecie Lębork, a kolejne Elbląg i Olsztyn. W ten sposób drużyny z Ostródy i Kwidzyna przeszły do finału. Na koniec turnieju każda z drużyn otrzymała dyplom zz uczestnictwo w turnieju, jak również symboliczną pamiątkę.

Kolejne rozgrywki dla ministrantów już w najbliższą sobotę 17 maja br. w Koszalinie dla szkół podstawowych (zachodnia część Prowincji), jak również dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszej Prowincji.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: