Schwarzenberg: Spotkanie Ministrantów i Ministrantek

29 maja 2014 | autor: o. Admin
Schwarzenberg: Spotkanie Ministrantów i Ministrantek
Z Życia Prowincji
0

Już po raz czwarty Franciszkanie Konwentualni zaprosili Ministrantów i Ministrantki z ich klasztorów i parafii w Niemczech do udziału w „Minoriten-Minis-Treffen”. 

Spotkanie odbyło się w dniach od 16 do 18 maja 2014 w klasztorze prowincji niemieckiej w Szwarzenbergu niedaleko Wuerzburga. Tym razem pobito rekord: sto ministrantów i ministrantek wraz z ich opiekunami wzięło udział w tym corocznym spotkaniu. Naszą prowincję reprezentował o. Krzysztof Robak, o. dk. Konrad Schlattmann (prow. niem.), który w tym czasie odbywał swoje praktyki diakońskie w klasztorze w Gelsenkirchen oraz sześciu ministrantów i ministrantek z naszej parafii.

Tegoroczne „Minoriten-Minis-Treffen” przebiegało pod haslem: „Rok Liturgiczny”. Uczestnicy mogli przez modlitwę, zabawę i pracę w grupach bardziej zapoznać sie z „tajemnicami” roku liturgicznego. Podczas pogodnego wieczoru przeprowadzono turniej „Germany’s Next Top-Mini”.

Podczas niedzielnej Mszy św., sprawowanej w kościele franciszkańskim w Schwarzenbergu, wielka liczba Liturgicznej Służby Ołtarza zaskoczyła pozytywnie tamtejszych wiernych.

Następne takie spotkanie odbędzie się już za rok w dniach od 8 do 10 maja.

Do zobaczenia!


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: