Weekend powołaniowy w Darłowie

30 maja 2014 | autor: Asystent Powołaniowy
Weekend powołaniowy w Darłowie
Z Życia Prowincji
0

Nasz klasztor franciszkański w Darłowie przy ul. Franciszkańskiej 4 był miejscem kolejnego weekendu powołaniowego dla młodzieży męskiej szukającej własnej drogi życia. Odbył się od w dniach od 23 do 25 maja br. Uczestniczyło w nim 3 chłopaków z terenów naszej Prowincji: Darłowa, Czerska i Człuchowa.

Weekend rozpoczęliśmy wspólną kolacją, po której udaliśmy się do kaplicy klasztornej na modlitwę liturgią godzin (Nieszporami) i katechezę – „Jezus szuka woli Ojca”. Następnie po chwili przerwy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a po niej udaliśmy się na chwilę tzw. rekreacji (czyli czasu na wypicie herbaty, soku i zjedzenia czegoś słodkiego). Dzień zakończyliśmy chwilą modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę rano uczestniczyliśmy wraz ze wspólnotą klasztorną w modlitwach porannych, po których udaliśmy się do kościoła parafialnego na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Następnie był czas śniadania, a po nim chwila na kawę, czy herbatę. Kolejnym punktem programu była katecheza o darze wolnej woli, a bezpośrednio po niej była chwila adoracji Jezusa Eucharystycznego (był to dobry czas na zastanowienie się nad treściami poruszanymi w katechezie). Po chwili przerwy mieliśmy Eucharystię w kaplicy klasztornej, a bezpośrednio po niej udaliśmy się na obiad, który spożywaliśmy wraz ze wspólnotą klasztorną. Następnie udaliśmy się na popołudniowy spacer do Darłówka, po którym pomodliliśmy się Nieszporami. Po chwili przerwy mieliśmy czas rozmyślania nad Słowem Bożym, a następnie czas dzielenia się doświadczeniem Słowa Bożego. Po tak obfitym pokarmie duchowym udaliśmy się na kolacje, a po niej na wieczorną rekreację, którą przeżywaliśmy wraz z braćmi klasztoru. Emocji było co niemiara, ponieważ wspólnie oglądaliśmy finał ligi mistrzów w piłce nożnej. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą w kaplicy.

Niedzielę rozpoczęliśmy modlitwą liturgią godzin (Jutrznią), a po niej udaliśmy się na śniadanie. Następnie poszliśmy na Mszę Św. do kościoła parafialnego, a po niej był czas katechezy o niebezpieczeństwach w szukaniu woli Bożej oraz jak postępować, gdy ma się wątpliwości odnośnie danego powołania. Bezpośrednio po niej była również chwila adoracji Najświętszego Sakramentu, po której udaliśmy się do tzw. refektarza na obiad wraz ze wspólnotą klasztorną. Następnie po chwili rekreacji było spotkanie podsumowujące nasz weekend. Weekend zakończyliśmy chwilą modlitwy w kaplicy klasztornej.

W drodze powrotnej zajechaliśmy na chwilę odwiedzić naszych braci z pustelni na Górze Polanowskiej, gdzie po przyjęciu i ugoszczeniu odmówiliśmy wspólnie Nieszpory. I tak zakończyliśmy kolejny weekend powołaniowy.

Kolejne takie weekendy, już w czerwcu i w czasie wakacji. Serdecznie zapraszamy.

13-15 czerwca – Gdynia

20-22 czerwca – Gniezno

4-6 lipiec – Szczecin

14-18 lipiec – Łódź

15-17 sierpnia – Gdynia

20-24 sierpnia – Ostróda

Szczegóły znajdziecie na stronie: www.powolanie.com.pl/zaproszenia/

A tych, którzy chcieliby razem z nami iść pieszo na Jasną Górę zapraszamy do naszej Grupy Franciszkańskiej

Start – 28 lipca – Elbląg lub 4 sierpnia – Gdańsk (te osoby dojeżdżają do naszej grupy podstawionym autobusem z Gdańska)

Dojście na Jasną Górę – 11 sierpnia popołudniu

Zapisy na stronie http://franciszek.elblag.pl/zgloszenia/

 

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: