Poświęcenie kościoła w Ostródzie

4 czerwca 2014 | autor: Klasztor Ostróda
Poświęcenie kościoła w Ostródzie
Z Życia Prowincji
0

Dnia 24 maja 2014 roku dokonano uroczystego poświęcenia kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostródzie. Uroczystości przewodniczył Metropolita Warmiński Ksiądz Arcybiskup Wojciech Ziemba w obecności Prowincjała z Gdańska  Ojca Jana Maciejowskiego. Na uroczystość przybyli franciszkanie z naszych placówek z Polski, a także z zagranicy. Nie zabrakło również kapłanów diecezjalnych z Ostródy i okolicy.  Świątynię wypełnili licznie zebrani wierni.

Parafia św. Franciszka w Ostródzie została erygowana przez Biskupa Warmińskiego Edmunda Piszcza  w dniu 01 września 1989 roku. Jako Votum Jubileuszowe – srebrny jubileusz  1989 – 2014 –  została przekazana na chwałę Bożą świątynia. Uroczyste poświęcenie kościoła jest przekazaniem „NA ZAWSZE” budynku kościoła jako wyłączny dar Bogu.  Szczególnie uprzywilejowaną obecność mieli kapłani, pełniący urząd proboszcza w tej Parafii. Pierwszy proboszcz Ojciec Zygmunt Maria Tomporowski (1989 do 1996); Ojciec Marek Rengiel (1996 do 2002); Ojciec Bartłomiej Markiewicz (2002 do 2004); Ojciec Zenon Garus 2004 do 2012; aktualnie od 2012 roku: Ojciec Kazimierz Trzciński.

To wydarzenie poświęcenia kościoła jest także uwieńczeniem wieloletniego wysiłku w budowaniu materialnym. Obrzęd poświęcenia miał charakter uroczysty; był pięknym czasem modlitwy i przede wszystkim skoncentrowaniu  na uwielbieniu Boga.   http://www.franciszekostroda.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: