Hiszpania: siostra kapucynka ukończyła 104 lata!

15 czerwca 2014 | autor: o. Admin
Hiszpania: siostra kapucynka ukończyła 104 lata!
Franciszkański świat
0

W Palmie na Majorce 13 czerwca 2014 r. 104. urodziny świętowała siostra kapucynka Encarnación Obrador. Jest ona najstarszą hiszpańską zakonnicą klauzurową i „żywą ozdobą” zabytkowego klasztoru.

W uroczystej Mszy dziękczynnej udział wzięła wspólnota zakonna, rodzina oraz liczni przyjaciele, którzy chcieli towarzyszyć w tym dniu dostojnej jubilatce. Siostra Encarnación urodziła się na Majorce w miejscowości Sa Pobla, znanej wcześniej jako Uialfás lub La Puebla.

Miała ośmioro rodzeństwa. Czworo wybrało również życie zakonne. W klasztorze pełniła różne funkcje, jednak na szczególną uwagę zasługuje jej troska o archiwum. „Dbała o nie z wielką starannością przez wiele lat. Znała wszystkie dokumenty, jakie były w klasztorze” – wspomina siostra María Paulina. Troszczyła się także o dziedzictwo zabytkowego klasztoru, w tym m. in. o słynną szopkę bożonarodzeniową.

Siostra Encarnación była jedną z nielicznych osób, które potrafiły tkać na krośnie według dawnych technik. Pomimo wieku zachowuje bystrość umysłu. „Wstaje wcześnie, aby być na Mszy o 6:00, ale w kaplicy chce być godzinę wcześniej niż wspólnota”.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: